23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ ۱۴:۲۰:۰۰
کد مطلب:  1721495
مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان درآیین افتتاحیه چهلمین جشنواره فرهنگی هنری:
هنر دریچه ای گشوده به ذهن، اندیشه و رویاها است

آیین افتتاحیه چهلمین جشنواره فرهنگی هنری(فردا) همزمان با سراسر کشور با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان و دیگر مسئولین اداره کل در هنرستان هنرهای زیبا ناحیه 2 برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، حسن مظفری مدیرکل آموزش و پرورش استان در این مراسم گفت: خودباوری دانش آموزان، راهنمایی و اعتماد اطرافیان در رغبت دانش‌آموزان به رشته‌های مختلف هنری اثرگذار است.

وی با تاکید بر اینکه تحمیل خواسته والدین در انتخاب رشته دانش آموزان اثر عکس دارد، ادامه داد: این موضوع بارها ثابت شده که اجبار به تحصیل دانش آموزان در رشته های پرطرفدار نه تنها هیچ انگیزه ای را در آنان ایجاد نمی کند، بلکه نوعی سرخوردگی در آنان بوجود می آورد و بر این اساس باید واقع بین بود

مظفری با بیان اینکه والدین باید مشوق دانش آموز خود برای دستیابی به اهداف ترسیم شده باشند، افزود: کادر آموزشی آموزش و پرورش نیز در این خصوص نقش آفرین هستند و با نشان دادن مسیر درست به دانش آموز مطابق با سلایق و علایق آنان می توانند نتیجه بهتری را رقم بزنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به برگزاری چهلمین جشنواره فرهنگی هنری دانش آموزان ادامه داد: در این خصوص مربیان پرورشی در تشویق دانش آموزان به این نوع جشنواره ها تاثیر گذار هستند بطوریکه می تواند به کشف استعدادها و ترغیب دانش آموزان منتج شود و در نهایت آثار خوبی به دنبال دارد.  

وی بابیان اینکه هنر دریجه ای گشوده به ذهن، اندیشه و رویاها است، خاطرنشان کرد: در این استان هنرمندان زیادی وجود دارد که در حوزه های مختلفی مشغول فعالیت هستند و در راستای استعداد یابی گروه‌های هدف" دانش آموزان" خلاق زنجانی نیز باید اهتمام و توجه بیشتری داشت.

 

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان نیز ادامه داد : برگزاری این جشنواره فرهنگی هنری با بیش از ۸۰ رشته گرایش یک رویداد عظیم فرهنگی‌ است که هر ساله موجب کشف، رشد و شکوفایی استعداد دانش‌آموزان خلاق در فضایی جذاب می‌شود.

جعفر گنج خانلو افزود: این جشنواره فعالیت کاری خود را با هشت رشته آغاز کرد که هم اکنون این رقم بر اساس نیازهای اصلی و نسلی طراحی شده است که دانش آموزان در هر رشته از رشته های جشنواره که خلاقیت دارند می توانند شرکت کنند و این موجب شکوفایی استعداد آنها می شود.

وی با بیان اینکه طی سال گذشته بیش از ۱۳۰ هزار اثر از سوی دانش آموزان زنجانی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد، اظهار داشت: از این تعداد یکهزارو ۳۰۰ اثر به مرحله استانی ارسال شد که از این تعداد ۲۳۰ اثر به مرحله کشوری راه یافتند.

این مسئول خاطرنشان کرد: در مجموع از مجموع ۲۳۰ اثر ارسالی، ۸۱ اثر موفق به رتبه های برگزیده و  مختلف کشوری شدند که امیدواریم در چهلمین جشنواره فرهنگی هنری نیز دانش آموزان زنجانی با مشارکت فعالانه تر، رتبه های نخست را از آن خود کنند.

به اشتراک بگذارید :