27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ ۱۰:۵۵:۰۰
کد مطلب:  1721395
آیین افتتاحیه چهلمین جشنواره فرهنگی، هنری « فردا»
علمی: خانواده اولین و مهم ترین عامل اثرگذار در تعلیم و تربیت دانش آموز است

معاون پرورشی و فرهنگی استان در آیین افتتاح چهلمین جشنواره فرهنگی، هنری فردا در شهرستان مرند بر عامل اثرگذار بودن خانواده در تعلیم و تربیت فرزندان تاکید کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، طاهر علمی در آیین افتتاحیه چهلمین جشنواره فرهنگی، هنری « فردا» با بیان این که اساس و پایه شاد بودن دانش آموزان ریشه در خانواده دارد و کلید شاد بودن فرزند در راستای شاد بودن پدر و مادر است، گفت: روح و جسم دانش آموز به توجه فراوان و پرورش نیاز دارد و خانواده نباید به این مسایل بی توجه شود.

علمی افزود: از جمله کارهایی که در خانواده باید انجام شود توجه جدی به تحرک جسمی فرزندان است برای این که عدم تحرک در خانه باعث تنبلی و بیماری های گوناگونی مانند بیماری دیابت می شود .

علمی نقش وراثت و محیط را در یادگیری یادآور شد و گفت: کمبود تغذیه  کیفیت یادگیری و آموزش را در دانش آموزان کاهش داده و اگر تغذیه نامناسب باشد هوش ذهنی پایین می آید.

این مقام مسئول در تعلیم و تربیت افزود: عزم و اراده در دانش آموز سبب ایجاد خلاقیت و نوآوری و گرایش به کار و تلاش ویژه  می شود.

معاون پرورشی و فرهنگی خواستار برقراری ارتباط بین دانش آموز و معلم شده و گفت: معلم خلاق و نوآور می تواند آهنگ و فضای مدرسه را تغییر دهد.

علمی یکی از ماموریتهای مهم آموزش و پرورش را فعالیتهای فرهنگی و هنری در مدارس دانست  و عنوان کرد: فعالیتهای فرهنگی و هنری دارای گستردگی و ویژگیهای است که تنها شامل مدارس ابتدایی نیست بلکه تمام مقاطع تحصیلی را در بردارد و تشریح برنامه های فرهنگی و هنری در بین دانش آموزان تمام مقاطع دارای اهمیت است./ابراهیمی

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :