20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ ۱۲:۵۹:۲۴
کد مطلب:  1721293
مدیر کل قرآن،عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در آیین افتاحیه چهلمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان استان مطرح کرد :
آموزش و پرورش تلاش خود را برای تحقق شعار "هر دانش آموز یک نقش و یک مهارت" به کار بسته است

مدیر کل قرآن،عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در آیین افتاحیه چهلمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان استان گفت: آموزش و پرورش تلاش خود را برای تحقق شعار "هر دانش آموز یک نقش و یک مهارت" به کار بسته است.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، محمدرضا مسیب زاده در این مراسم ضمن گرامیداشت بیستم مهرماه روز بزرگداشت حافظ شیرازی به برنامه ریزی مطلوب وزارت آموزش و پرورش به منظور آغاز مطلوب سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت: امروز همزمان با سراسر کشور چهلمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان رسما آغاز به کار می‌کند، برگزاری چهل ساله این مسابقات نشان دهنده بلوغ آن است.

وی با تاکید بر تعلیم و تربیت تمام ساحتی دانش آموزان در راستای اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش گفت: توجه به تعلیم و تربیت تمام ساحتی عاملی برای دستیابی دانش‌آموزان به مراتبی از حیات طیبه و تربیت دانش آموزانی در تراز جمهوری اسلامی به شمار می رود.

مسیب زاده با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی) مبنی بر اینکه هر اندیشه ای که در قالب هنر نگنجد ماندنی نیست افزود: مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در بیانیه گام دوم انقلاب ۳۰ مرتبه از واژه جوان استفاده نموده‌اند، آموزش و پرورش نیز تلاشی مداوم را برای تحقق شعار هر دانش آموز یک نقش و هر دانش آموز یک مهارت بکار بسته است.

مدیرکل دفتر قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در ادامه ضمن تقدیر از مجموعه دستگاه تعلیم و تربیت استان خراسان رضوی برای اجرای طرح ها و برنامه هایی همچون "به تو از دور سلام"، "زیارت نیابتی" و "برگزاری محافل ملی و بین‌المللی قرآن کریم" افزود: تربیت ۳۶ هزار شهید دانش آموز از جمله شهید فهمیده، شهید محمدی و شهید لندی نشان از موفقیت معلمین و آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران در پرورش نسل آینده ساز ایران اسلامی است.

قابل ذکر است در این مراسم از مدیران و پیشکسوتان برتر نواحی هفتگانه مشهد و تبادکان در حوزه فرهنگی و هنری تقدیر و به ایشان "نشان درجه یک حامی فرهنگ و هنر " سازمان دانش آموزی جمهوری اسلامی ایران اعطا شد.

به اشتراک بگذارید :