20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ ۱۲:۵۷:۵۷
کد مطلب:  1721291
با حضور مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی و همزمان با سراسر کشور:
چهلمین جشنواره فرهنگی هنری دانش آموزان (فردا) رسما آغاز به کار کرد

آیین افتتاحیه چهلمین جشنواره فرهنگی هنری و بیست و دومین فراخوان ملی پرسش مهر ریاست جمهوری با حضور مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، قاسمعلی خدابنده در این مراسم با اشاره به چهلمین دوره برگزاری مسابقات فرهنگی هنری دانش آموزان اظهار داشت: چهل دوره برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان، عاملی برای پختگی، کارآمدی، پرباری و اثربخشی این مسابقات است.

وی با اشاره به برگزاری این مسابقات در سه سطح مدرسه، منطقه و استان و راهیابی برگزیدگان استانی به جشنواره کشوری تصریح کرد : سال گذشته بیش از ۷۰۰ هزار نفر عنوان رشته در این مسابقات شرکت کردند و خوشبختانه کاروان راه یافته به مرحله کشوری از استان، پرتعدادترین کاروان در بین استان های کشور بود و موفق به کسب بیشترین تعداد رتبه های برتر در مرحله ملی این رقابت ها شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان اینکه برگزاری مسابقات فرهنگی هنری در قریب ۱۰۰ عنوان رشته عاملی برای پاسخگویی به علاقه مندی و انگیزه های دانش آموزان است افزود: استان خراسان رضوی مهد هنر است، ما بر اساس ساحت تربیت هنری و زیبایی شناختی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مکلف به توجه ویژه به فعالیت‌های هنری در محتوای آموزشی، برنامه درسی، مسابقات و جشنواره ها و همچنین برنامه های فوق برنامه هستیم.

خدابنده در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص بیست و دومین فراخوان پرسش مهر ریاست جمهوری گفت: همه ساله ریاست محترم جمهوری با توجه به وضعیت سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور پرسشی را برای دانش‌آموزان مطرح می‌کنند، امسال نیز این پرسش با این عنوان که "ایران قوی دارای چه ویژگی‌هایی است؟ و نقش دانش آموزان در شکل‌گیری ایران قوی چیست؟" مطرح شده است، فرهنگیان و دانش آموزان استان خراسان رضوی همه ساله حضور پررنگی در این فراخوان دارند و خوشبختانه رتبه های خوبی نیز در بخش‌های مختلف این فراخوان کسب نموده اند.

در ابتدای جلسه رزا درسنی مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۳ مشهد مقدس، هنر را شیوه و ابزاری برای رساندن دقیق، رسا و ماندگار پیام توصیف کرد و گفت: آموزش و پرورش به واسطه حضور دانش آموزان، بهترین بستر برای اجرای برنامه ریزی ها در راستای دستیابی به تکامل و پرورش استعدادهای درونی است.

وی افزود:دانش آموزان ناحیه ۳ مشهد مقدس در سی و نهمین دوره جشنواره فرهنگی و هنری موفق به کسب ۱۶۳ رتبه برتر استانی و ۱۱ رتبه برتر کشوری شدند.

به اشتراک بگذارید :