28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ ۱۲:۴۵:۳۰
کد مطلب:  1721259
مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش در سمنان
تلاش برای تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان مدارس شاهد و ایثارگران

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش گفت: تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان مدارس شاهد و ایثارگران به صورت حضوری و غیرحضوری برای سال تحصیلی جاری در دستور کار این اداره کل است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور شاهد و ایثارگران به نقل از ایرنا ؛ محمدرضا رزاقی عصر دوشنبه در حاشیه آیین یادبود شهید سعید حسنان، از شهدای دانش‌آموز شهرستان سرخه در جمع خبرنگاران ابراز داشت: مدارس شاهد و ایثارگران به دلیل هوشمندسازی و تقویت زیرساخت‌ها در سال های قبل، در زیست‌بوم کرونایی فعالیت‌های مجازی موفقیت آمیزی داشتند و تلاش بر این است که این فعالیت‌ها استمرار یابد.

وی بیان کرد: استانداردسازی مدارس شاهد در راستای تحقق مصوبه شهریور ماه 1396«« شورای عالی انقلاب فرهنگی »» است و به همین منظورکارگاه‌های حضوری و غیرحضوری مختلفی طی ۴ سال گذشته برگزارشده و در آینده نیز استمرار می‌یابد.

رزاقی گفت: شرکت در مراسم یادبود شهید سعید حسنان نیز در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تجلیل از شهدای دانش آموز و فرهنگی به عنوان نمادی از انسان‌های وارسته انجام شد.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: این اداره کل در سه حوزه مدارس شاهد، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و پیگیری مسائل حقوقی فرهنگیان ایثارگر فعالیت دارد.

گفتنی است شهید حسنان دانش‌آموز نوجوان سرخه‌ای بود که ۲۵ اسفند ۶۳ در عملیات بدر در جزیره مجنون به شهادت رسید و پیکر مطهرش  پس از ۳۷ سال در روز ۱۳ مهر ۱۴۰۰ به آغوش خانواده بازگشت.

کمیته جست‌وجوی مفقودین به تازگی پیکر این شهید را در منطقه شرق دجله شناسایی کرده است.

به اشتراک بگذارید :