27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ ۱۲:۲۲:۴۹
کد مطلب:  1721207
آیین استانی افتتاحیه چهلمین جشنواره فرهنگی هنری فردا و سومین جشنواره کانون های فرهنگی تربیتی درفارس برگزار شد

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: مسابقات فرهنگی هنری به منظور کشف، رشد و شکوفایی استعدادهای هنری و افزایش سطح آگاهی دانش آموزان از طریق ایجاد انگیزه و رقابت سالم طرح ریزی و اجرا می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی در  آیین افتتاح چهلمین  جشنواره فرهنگی هنری فردا و سومین جشنواره کانون های فرهنگی و تربیتی که در آموزشگاه فرزانگان دخترانه ناحیه 2 شیراز برگزار شد گفت: این جشنواره در ۶ بخش شامل: ادبی، نقد، رسانه و فضای مجازی، هنر‌های آوایی، هنر‌های نمایشی، هنر‌های تجسمی و دستی برگزار خواهد شد.


مدیرکل آموزش و پرورش فارس  گفت: پرورش روحیه تلاش، سازندگی، تعاون و تعهد سیاسی و اجتماعی، تقویت فنون و مهارتهای مورد نیاز فرد و جامعه، ایجاد زمینه های دوستی در بین دانش آموزان و شناخت رشد و پرورش و هدایت استعدادهای بالقوه و تقویت انگیزه های دانش آموزان از اهداف اصلی این جشنواره است.
اسماعیلی گفت: جشنواره فرهنگی هنری فردا ویژه  دانش آموزان تمامی مقاطع  در چهار مرحله دوره اول ابتدایی تا سطح مدرسه ، دوره دوم ابتدایی تا سطح منطقه ،  دوره اول متوسطه تا سطح استان و دوره دوم متوسطه تا سطح کشور می باشد.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: این جشنواره از سال ۱۳۶۰ با  ۸ رشته با عنوان مسابقات ۸ گانه امور تربیتی آغاز شد و بعد از ۴۰ سال در ۸۰ رشته در سطح مدارس  و در   ۳۰ رشته در بخش کانونهای فرهنگی و تربیتی برگزار خواهد شد.
رییس آموزش و پرورش ناحیه 2 شیراز نیز گفت: جشنواره های فرهنگی و تربیی از اهداف اصلی سند تحویل بنیادین می باشد و ما باید دانش اموزان را نسبت به شرکت در این مسابقات ترغیب و تشویق کنیم. 


بهروز پرنیان افزود: در سال گذشته نیز دانش اموزان فارس مشارکت خوبی در سی و نهمین جشنواره فرهنگی هنری فردا داشتند و امسال نیز امیدواریم این مساله ادارمه دار باشد.
دبیر چهلمین جشنواره فرهنگی هنری در فارس  نیز در این مراسم گفت: از رشته‌های جدیدی که امسال به جشنواره اضافه شده اند میتوان به بخش رسانه و فضا‌های مجازی، کسب و کار دیجیتالی، بخش هنر‌های آوایی شامل لالایی خوانی و بخش هنر‌های نمایشی شامل نمایش مونولوک، پانتومیم، نمایش خیابانی و در گبه بافی در بخش صنایع دستی اشاره کرد.


ابراهیم نجفی نژاد ادامه داد: این جشنواره از ابتدای سال تحصیلی شروع و اختتامیه این حشنواره در مرداد ۱۴۰۱ در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار می‌شود.
گفتنی است در پایان این مراسم از تعدادی از  پیشکسوتان فرهنگی هنری آموزش و پرورش استان و  ۳۰ تن از دانش آموزان برگزیده کشوری و استانی  سی و نهمین جشنواره فرهنگی هنری فردا تجلیل شد.

به اشتراک بگذارید :