20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ ۱۱:۵۴:۵۱
کد مطلب:  1721151
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران خبر داد:
راهیابی ۳ هنرجوی مازندرانی به مرحله کشوری نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران از راهیابی ۳ نفر از هنرجویان هنرستان‌های کاردانش مازندران به مرحله کشوری نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علی دهقان» با اعلام این خبر افزود: مسابقات ملی مهارت توسط سازمان آموزش‌های فنی و حرفه‌ای کشور برگزار می‌شود که در این ماراتن رقابت کنندگان برای شرکت در مسابقات جهانی مهارت آماده می‌شوند.

 

وی با بیان اینکه مسابقات جهانی مهارت هر دو سال یکبار تحت نظر سازمان جهانی IVTO برگزار می‌شود، تصریح کرد: سه نفر از هنرجویان هنرستان‌های مازندران که پیش‌تر در مسابقات علمی-کاربردی شاخه کاردانش صاحب رتبه برتر شدند برای اعزام به مرحله کشوری انتخاب شده و در صورت موفقیت در این رقابت‌ها به مسابقات جهانی اعزام می‌شوند.

 

معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اسامی این هنرجویان موفق گفت: سینا اکبرزاده امیردهی از هنرستان کاردانش صنعتی امیرکبیر بابل در رشته فرزcnc، سودا محمدی از هنرستان کاردانش عمادی ناحیه دو ساری در رشته آشپزی، و پریسا خاکی‌نهاد نیز از هنرستان کاردانش عمادی ناحیه دو ساری در رشته قنادی به مرحله کشوری راه یافتند.

 

دهقان با بیان اینکه این سه هنرجو به تناسب رشته‌های خود در دهه آخر مهر ماه ۱۴۰۰ در آزمون شرکت می‌کنند، خاطرنشان کرد: مرحله جهانی این دوره از مسابقات به میزبانی کشور چین برگزار خواهد شد که این سه تن انشاءالله در صورت موفقیت به مسابقات جهانی چین در شهر شانگهای اعزام می‌شوند.

 

به اشتراک بگذارید :