3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ ۱۱:۰۳:۰۱
کد مطلب:  1721029
مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش در سمنان؛
تلاش برای تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان مدارس شاهد و ایثارگران

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش گفت: تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان مدارس شاهد و ایثارگران به صورت حضوری و غیرحضوری برای سال تحصیلی جاری در دستور کار این اداره کل است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان سمنان به نقل از ایرنا سمنان؛ محمدرضا رزاقی عصر دوشنبه در حاشیه آیین یادبود شهید سعید حسنان، از شهدای دانش‌آموز شهرستان سرخه در جمع خبرنگاران ابراز داشت: مدارس شاهد و ایثارگران به دلیل هوشمندسازی و تقویت زیرساخت‌ها در سال های قبل، در زیست‌بوم کرونایی فعالیت‌های مجازی موفقیت آمیزی داشتند و تلاش بر این است که این فعالیت‌ها استمرار یابد.

وی بیان کرد: استانداردسازی مدارس شاهد به عنوان مصوبه طرح شاهد شورای عالی فرهنگ عمومی است و در رابطه با این مصوبه کارگاه‌های مختلفی طی ۴ سال گذشته برگزار و در آینده نیز استمرار می‌یابد.

رزاقی گفت: شرکت در مراسم یادبود شهید سعید حسنان نیز در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تجلیل از شهدای دانش آموز و فرهنگی به عنوان نمادی از انسان‌های وارسته انجام شد.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: این اداره کل در سه حوزه مدارس شاهد، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و پیگیری مسائل فرهنگیان ایثارگر فعالیت دارد.

گفتنی است شهید حسنان دانش‌آموز نوجوان سرخه‌ای بود که ۲۵ اسفند ۶۳ در عملیات بدر در جزیره مجنون به شهادت رسید و پیکر مطهرش او پس از ۳۷ سال در روز ۱۳ مهر ۱۴۰۰ به آغوش خانواده بازگشت.

کمیته جست‌وجوی مفقودین به تازگی پیکر این شهید را در منطقه شرق دجله شناسایی کرده است.

به اشتراک بگذارید :