28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ ۱۰:۳۴:۱۹
کد مطلب:  1720965
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان:
بیش از 123 هزار و 700 دانش آموز گیلانی دز اول واکسن کرونا را دریافت کردند

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: از آغاز واکسیناسیون دانش آموزان بالای 12 سال تاکنون 4 / 70 درصد آنان دز اول واکسن کرونا را دریافت کردند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، محمد رحمتی با اشاره به واکسینه شدن 123 هزار و 752 هزار نفر از  175 هزار و 723  دانش آموز  12 تا 18 سال استان و روند رو به رشد واکسیناسیون دانش آموزان اظهار داشت: از 26 شهریور تاکنون شهر های: شفت ، سیاهکل، رودسر و املش بیشترین میزان واکسن کرونا  را تزریق کرده اند. وی با اشاره به پایان مهلت واکسیناسیون مرحله اول دانش آموزان در 21 مهر، از خانواده خواست تا با مراجعه به مراکز تعیین شده، دز اول واکسن کرونا را دریافت کنند. مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان افزود: واکسیناسیون عمومی و به ویژه گروه های هدف گام بسیار مهمی در آغاز آموزش حضوری دانش آموزان است. وی افزود: با توجه به شرایط و تصمیم ستاد ملی کرونا قرار شد با سیاستی آرام، تدریجی و اقتضایی به سمت بازگشایی حضوری مدارس حرکت کنیم و فعالیت های آموزشی و تربیتی را به شیوه ترکیبی (در فضای مجازی و به صورت حضوری در مدرسه)، پیگیری می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به ضرورت  ورود به سمت آموزش های حضوری خاطر نشان کرد: خوشبختانه سیاست بازگشایی تدریجی و الگوی آموزشی ، مورد تأیید و تأکید دولت هم قرار گرفته است و امیدواریم با  سرعت گرفتن روند واکسیناسیون در کشور و کنترل شرایط بیماری، روند فرآیند بازگشایی مدارس تسریع شود.

 

به اشتراک بگذارید :