3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ ۰۸:۱۷:۲۳
کد مطلب:  1720683
از سوی معاونت پرورشی و فرهنگی صورت گرفت:
اعلام برنامه‌های چهلمین سال برگزاری جشنواره فرهنگی هنری دانش‌آموزان

معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، برنامه‌های چهلمین سال برگزاری جشنواره فرهنگی هنری دانش‌آموزان را اعلام کرد. بر این اساس، آیین افتتاحیه چهلمین جشنواره فرهنگی هنری «فردا» امروز ۲۰ مهرماه برگزار می شود.

به گزارش  مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سی و نهمین جشنواره فرهنگی هنری فردا در مدارس سراسر کشور در شرایطی آغاز شد که همه گیری بیماری کرونا بر همه فعالیت‌های نظام تعلیم و تربیت سایه انداخته بود و مانند سنوات قبل امکان برگزاری جشنواره به شکل حضوری وجود نداشت.

 

این جشنواره در سال تحصیلی 1400-1399 و با توجه به شرایط خاص کشور و شیوع بیماری کووید 19 و لزوم رعایت تمامی پروتکل­‌های بهداشتی، ضمن تاکید بر اجرای دقیق نامه شماره 161209 تاریخ 3 آذرماه سال 98 با موضوع «شیوه نامه اجرایی جشنواره فرهنگی هنری فردا» در تاریخ 24 آبان 1400 به کلیه مدارس کشور ابلاغ شد.

 

از سویی با توجه به اهمیت حفظ سلامت و جان دانش‌آموزان برگزاری برخی از رشته‌های فرهنگی هنری به صورت گروهی و حضوری در مدارس کشور مقدور نبود. شورای برنامه ریزی جشنواره فرهنگی هنری فردا» با حضور دبیران بخش‌های مختلف جشنواره با تشکیل جلسات کارشناسی متنوع و برابر شرایط کشور نسبت به اصلاح جدول رشته‌ها و گرایش‌ها مطابق با شرایط کشور (حذف رشته‌های گروهی و جایگزینی رشته‌های انفرادی جدید همانند لالایی خوانی،‌ نمایش‌های تک نفره و ...) اقدام به مناسب سازی رشته‌ها کردند.

 

گفتنی است: این جشنواره برابر روال همه ساله در چهار مرحله 1- مدرسه 2- منطقه 3- استانی و 4- کشوری به صورت فرآیند محور برگزار می‌شود. پس از دریافت آثار مرحله داوری غیر حضوری آثار برگزار خواهد شد و از بین آثار ارسالی به دبیرخانه در 6 بخش شامل هنرهای آوایی، فیلم و هنرهای نمایشی، هنرهای دستی و تجسمی، آفرینش‌های ادبی، بخش رسانه و فضای مجازی، بخش نقد که در مجموع نزدیک به 80 رشته و گرایش مختلف را شامل می‌شود آثار برگزیده برای رقابت در بخش آنلاین جشنواره انتخاب خواهند شد.

در سی و نهمین جشنواره فرهنگی هنری فردا 4 میلیون و 582 هزار و 362 نفر- رشته شرکت کننده در گرایش‌ها و رشته های مختلف جشنواره حضور داشتند که با توجه به شرایط کرونا استقبال قابل قبولی از این فعالیت شده است. برگزاری جشنواره در تمامی مراحل مدرسه، منطقه/ شهرستان، استان در سال جاری به صورت غیرحضوری انجام شد.

 

در تمام مراحل انجام جشنواره استفاده از بستر سامانه همگام برای ثبت ­نام و ارسال اثر و بستر شاد برای اطلاع رسانی و تشویق دانش‌آموزان به حضور و اجرای آنلاین جشنواره در مراحل مختلف تاکید شد. اطلاع رسانی اخبار و برنامه‌های جشنواره در کانال جشنواره فرهنگی هنری در شبکه شاد نیز به نشانی fardafestival @ برای اطلاع ­رسانی مورد استفاده قرار گرفت.

به اشتراک بگذارید :