27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ ۱۴:۵۷:۳۰
کد مطلب:  1720197
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی:
اجماع دستگاه های مسئول در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی موثر است

مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی در جلسه کارگروه فوریت های روانی - اجتماعی گفت: اجماع دستگاه های مسئول در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی موثر است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی در جلسه کارگروه فوریت های روانی - اجتماعی (نماد) با تبریک هفته ی نیروی انتظامی و تقدیر از خدمات بی شائبه ایشان در جلوگیری از وقوع جرم و جلوگیری از آسیب های اجتماعی، گفت:  در دنیا اصل ثابت در تعریف سرمایه انسانی است که 67 دردصد به خود اختصاص داده که انسان تربیت یافته می تواند ایجاد کند.

وی گفت: آموزش و پرورش به تنهایی نمی تواند در بحث فوریت های روانی اجتماعی کاری انجام دهد و برای هر مشکل سیستم خاصی تعریف شده  و کار در این حوزه سخت و تخصصی است و نباید غیر کارشناسی اقدامی و مشاوره ای صورت بگیرد.

به تاکید مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی اجماع دستگاه های مسئول در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی موثر است.

پاشایی در ادامه گفت: از همه ی این موارد مهم تر آموزش است که باید به دانش اموز و خانواده های به  تناسب مکان و زمان صورت گیرد و باید تاکید کرد که توانمندسازی نیروی انسانی مهم است و  نسبت به زمان باید برنامه داشته باشیم.

مسئول دستگاه تعلیم و تربیت استان در ادامه تصریح کرد: مراکز مشاوره باید زیاد شود و غنای فکری بالایی داشته باشند و هماهنگی و همکاری نیاز اصلی در این مراکز است.

وی با بیان اینکه دستگاه تعلیم و تربیت با 850 هزار دانش آموز مستقیم با خانواده ها ارتباط دارد، گفت:  یکدلی و یکرنگی موفقیت می آورد و پوشش آمار و ارقام مهم نبوده و باید مشکل اصلی حل شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان افزود: کاهش آسیب ها و حل مشکل مهم است و نباید به معظل اجتماعی تبدیل شود.

وی در پایان گفت: تقریبا نصف دانش اموزان استان در تبریز است  و بیشترین آسیب را در شهر داریم و در این موقعیت حساس به علت تعطیلی مدارس  بعد از بازگشایی با موجی از مشکلات روبه رو خواهیم بود و نیاز به امادگی قبلی است./ روشنی

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :