27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ ۱۴:۴۶:۱۹
کد مطلب:  1720173
جلسه کارگروه فوریت های روانی - اجتماعی (نماد) تشکیل شد
علمی: نشانه های رفتاری دانش آموزان در صورت مشکل دار بودن از طریق سامانه نماد به مراکز مشاوره ارسال می شود

کارگروه فوریت های روانی - اجتماعی (نماد) صبح امروز با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی در باشگاه فرهنگیان تبریز تشکیل جلسه داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، طاهر علمی در جلسه کارگروه فوریت های روانی – اجتماعی با توضیح سامانه های این کارگروه گفت: سامانه همگام که اولین سامانه نقشه  خطرپذیری مدارس است ، ثبت فروانی آسیب ها و سومی مداخلات اجتماعی است که خطرپذیری مهم ترین است.

معاون فرهنگی و پرورشی استان ادامه داد:  دوسال است که این سامانه در اختیار مدارس بوده و مدیران مدارس موظف هستند دستورالعمل این سامانه را برای تک تک دانش آموزان اجرا کنند.

وی با بیان اینکه در اولین اقدام سامانه  نقشه خطرپذیری مدرسه مشخص می شود، افزود: این سامانه یکپارچه و یکساله هست و بعد از جمع بندی به وزارت ارسال می شود.

به گفته ی علمی در این سامانه دانش آموزان سطح بندی شده اند، یا در معرض خطر هستند، یا پر خطر هستند یا دارای فوریت روانی اجتماعی می باشند که نتایج استانی و کشوری آن استخراج شده و بررسی می شود البته لازم به توضیح است که در این سامانه خطرپذیری دختر و پسر از نظر میزان، همچنین خطرپذیری دوره تحصیلی نیز مشخص می شود.

علمی در ادامه به آزمون سلامت روان در پایه های هفتم، هشتم و نهم اشاره کرد که هرساله اجرا می شود و افزود: طبق امار کشوری عوامل پرخطر بودن و در معرض خطر بودن  سلامت فقر، اختلافات خانوادگی، خشونت، طلاق والدین، اعتیاد و آمار بحرانی از مهر 99 تا مهر 1400 طبق گزارش مراکز مشاوره  خودکشی، فرار از منزل، تعرض  بوده است.

وی در خصوص سامانه نماد توضیح داد: ثبت نشانه های رفتاری دانش اموزان توسط مدیر بر روی تک تک دانش آموزان بررسی می شود و در صورت وجود مشکل از طریق این سامانه به مرکز مشاوره منطقه ارسال شده و موظف به حل هستند./ روشنی

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :