22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ ۱۴:۰۴:۴۸
کد مطلب:  1720113
فولادوند در مراسم افتتاح مدرسه خیرساز فریده بختیاری بیان نمود
خیرین نیک اندیش همیشه در کنار آموزش و پرورش بوده اند

یازدهمین مدرسه خیرساز منطقه ٨ شهر تهران افتتاح شد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، عبدالرضا فولادوند در مراسم افتتاح مدرسه خیرساز زنده یاد فریده بختیاری منطقه ٨ عنوان کرد: ۵٠ درصد فضاهای آموزشی شهر تهران یا با مشارکت و یا تعهد ١٠٠ درصدی خیرین مدرسه‌ساز ساخته می‌شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در این مراسم ضمن خیرمقدم و قدردانی از خیرین مدرسه ساز گفت: خیرین نیک اندیش همیشه در کنار آموزش و پرورش بوده اند. آن ها با ایثارگری تمام، از داشته های خود می گذرند تا دیگران در رفاه باشند و این کار بسیار ارزشمند و قابل تقدیری است.

فولادوند با اشاره به شرایط خاص مدارس شهر تهران افزود: طبق اعلام و اخطار سازمان آتشنشانی، ٨٢٧ فضا از فضاهای آموزشی شهر تهران ایمن نیستند و ما باید دانش آموزان را به مدارس ایمن هدایت کنیم؛ این درحالی است که میانگین جمعیت دانش آموزی ما در شهر تهران در هر کلاس ٣٢ نفر است و میانگین کشوری ٢۴ نفر است و برای جبران این تراکم جمعیت؛ شهر تهران به ١۴٩٣ مدرسه دیگر احتیاج دارد.

وی اضافه کرد: برای رسیدن به میانگین مطلوب اعتباری حدود ١۵ هزار میلیارد تومان نیاز است درحالی که اعتبار ما سالیانه ٣٠٠ میلیارد تومان است و این مبلغ تنها هزینه تعمیر و نگهداری مدارس شهر تهران می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش پایتخت افزود: ما از این جهت در شرایط بحرانی هستیم و باید از سوی دولت توجه ویژه ای به شهر تهران بشود. البته ما در این خصوص اقداماتی در حوزه فروش انجام داده ایم، اما سرمایه ما با 15 هزار میلیارد فاصله زیادی دارد.

فولادوند ضمن قدردانی از خیرین مدرسه ساز که ۵٠ درصد فضاهای آموزشی با مشارکت و یا تعهد ١٠٠ درصدی آنها بازسازی می شود خاطرنشان کرد: استاندارد مطلوب فضا نیز برای هر دانش آموز ٨/٣ متر است و در شهر تهران این رقم ۴/٢ متر است و امیدواریم در آینده به ایده آل مطلوب برسیم.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در پایان اقدام خانواده مرحومه فریده بختیاری را در جهت ساخت مدرسه بسیار ارزشمند عنوان کرد و این عمل را توشه ارزشمندی برای آخرت دانست.

گفتنی است در این مراسم هم از خیر نیک اندیش و هم از مینو زمان مدیر آموزش و پرورش منطقه ٨ شهر تهران تقدیر به عمل آمد.

 

به اشتراک بگذارید :