20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ ۱۳:۴۷:۵۱
کد مطلب:  1720043
نشست فرهنگیان میبد با مدیر حوزه های علمیه کشور

آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان میبد حضور یافت و از نزدیک مصوبات این شورا را بررسی نمود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد همکاریها،در این نشست که  با حضور مدیرکل نوسازی مدارس استان یزد ،فرماندار و اعضای شورامیبئ  در مصلای آیت الله اعرافی برگزار شد، بر تقویت حوزه مشاوره در آموزش و و پرورش و جبران کمبودهای آموزش مجازی و مقوله اخلاقی، تربیتی و فرهنگی تاکید شد.

رئیس ستاد همکاریهای حوزه های علمیه و اموزش و پرورش  با اشاره به بازگشایی مدارس تصریح کرد: آموزش و پرورش باید آمادگی کامل را برای شرایط حضوری و غیر حضوری داشته باشد  تا بتواند با برنامه ریزی مناسب درصحنه علم و دانش حضور یابد.

مدیرحوزه های علمیه کشور اجرای برش شهرستانی سند تحول آموزش و پرورش در میبد،تربیت مدیران با تشکیل کارگروه و شورا و احیای وقف و توجه به معماری ایرانی اسلامی آموزشگاه ها را خاطرنشان کرد و افزود : تقویت و ارتقای آگاهی و دانش مدیران در عرصه تعلیم و تربیت هم باید مهم شمرده شود.

وی تصریح کرد :پرداخت اجاره وقف به روز و به سال  باید جلو برود تا از سال ۹۹ به سال ۱۴۰۱ چیزی باقی نماند .

آیت الله اعرافی  با تاکید بر سند معماری  آموزشگاه ها و تدوین ضعف ها در زبان و ریاضی و رسیدن شاخص های مدارس فنی و حرفه ایی با عدد بالای ۷۰درصد گفت:باید ظرف سه تا پنج سال آینده هدایت تحصیلی دانش آموزان به سمت آموزش های فنی حرفه ایی به بالای ۷۰ درصد برسد.

تکمیل پروژه های نیمه تمام ،دانش آموزان اتباع و مهاجرین و برگزاری ده جشنواره فرهنگی از دیگر مباحث در این نشست بود.

به اشتراک بگذارید :