21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ ۱۲:۴۶:۲۹
کد مطلب:  1719861
واکسینه شدن ۵۶ درصد دانش‌آموزان شهر رشت

فرماندار شهرستان رشت گفت: تا به امروز نزدیک به ۳۷۰۰۰ دانش آموز ( معادل 56 درصد دانش آموزان دبیرستانی ) واکسن کرونا را در سطح شهرستان رشت دریافت کرده اند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، علی فتح‌الهی در جلسه ستاد کرونای شهرستان رشت اظهار کرد: در بحث کرونا «سرعت واکسیناسیون» و «رعایت پروتکل‌های بهداشتی» دو بال پرواز آرامش و سلامت جامعه هستند.

وی با تاکید بر اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی همزمان با واکسیناسیون باید انجام گیرد، افزود: آمارها نشان داده با توجه به اینکه واکسیناسیون به طور منظم در حال انجام است، در جایی اگر رعایت پروتکل‌ها و فاصله اجتماعی را نداشته باشیم، مجدد شاهد افزایش تعداد مبتلایان و فوتی‌ها خواهیم بود؛ عادی انگاری بلای جان جامعه است و مشکلاتی را فراهم می‌کند.

فرماندار رشت اظهار داشت: همچنان در شهرستان رشت علی رغم گستردگی۷۰ پایگاه تزریق واکسن داریم ولی باز نسبت به استان در جایگاه پایین‌تری در تزریق واکسن قرار داریم، در این رابطه باید شرایطی را فراهم کنیم تا واکسیناسیون با سرعت بیشتری انجام گیرد.

فتح الهی خاطرنشان کرد: کل دانش آموزان بالای ۱۲ سال شهرستان رشت، تعداد ۶۵ هزار و ۵۱۳ نفر است که از این تعداد تا به امروز نزدیک به ۳۷۰۰۰ نفر دانش‌آموز تزریق واکسن را در سطح شهرستان داشته‌اند که با توجه به آمار بالا در این رابطه تاکنون ۵۶ درصد دانش‌آموزان واکسینه شده‌اند.

وی ادامه داد: هفته گذشته با همکاری اداره بهداشت شهرستان و آموزش و پرورش طرح ضربتی واکسیناسیون انجام گرفت و مراکز واکسیناسیونی که تزریق واکسن سینوفارم را دارند، پذیرای دانش‌آموزان بالای ۱۲ سال شهرستان هستند.

فرماندار با بیان اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح شهرستان رشت به حدود ۶۵ درصد رسیده، گفت: به نسبت به هفته گذشته کاهش رعایت پروتکل‌ها داشته‌ایم و قطعا عادی انگاری‌های دوباره، مشکلات فراوانی را ایجاد خواهند کرد.

 

به اشتراک بگذارید :