27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ ۰۹:۳۸:۳۲
کد مطلب:  1719485
همایش اختتامیه هشتمین دوره سرگذشت‌پژوهی و پاسداشت از بانوان مجاهد استان/
حجت الاسلام آل هاشم: نحوه رفتار پدر و مادر در محیط خانه از تاثیرگذارترین نوع تربیت برای کودکان می باشد

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی گفت: نحوه رفتار پدر و مادر در محیط خانه از تاثیرگذارترین نوع تربیت برای کودکان می باشد به گونه‌ای که اثرات این نوع تربیت برای همیشه در پوست و گوشت آن کودک خواهد ماند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، حجت الاسلام سید محمد علی آل هاشم در همایش اختتامیه هشتمین دوره سرگذشت‌پژوهی و پاسداشت از بانوان مجاهد استان به همت انجمن های اسلامی دانش آموزان استان  به نقش مهم زنان در طول تاریخ جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: هر چند خیلی از شما دختران و زنان جوان در دوران انقلاب و دفاع مقدس نبودید ولی مادران و خواهران شما مجاهدانه دوشادوش غیورمردان جمهوری اسلامی ایران حضور داشتند و در دفاع از خاک مقدس این کشور حتی از جان خود نیز گذشتند.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی گفت: از اساسی ترین وظایف زنان در و خانم ها در قبال جمهوری اسلامی ایران تربیت فرزندان صالح و مفید برای جامعه می باشد.

وی ادامه داد: نحوه رفتار پدر و مادر در محیط خانه از تاثیرگذارترین نوع تربیت برای کودکان می باشد به گونه‌ای که اثرات این نوع تربیت برای همیشه در پوست و گوشت آن کودک خواهد ماند.

 به گفته ی حجت الاسلام آل هاشم یکی از شاخص ترین اقدامات امام راحل بعد از انقلاب برجسته کردن و به روی کار آوردن زنان و بانوان توانمند بود.( اعطای نقش های حساس و مهم به بانوان در دولت و حکومت).

وی خاطرنشان شد: دو نقش مهم و تاثیر گذار در دوران دفاع مقدس که کمتر به آن توجه و اشاره می‌شود یکی نقش حساس جهاد سازندگی در جریان جنگ است و دیگری نقش حیاتی زنان و بانوان است که در پشت جبهه ها با تهیه و بسته بندی مواد غذایی ،تجهیزات بهداشتی و رفاهی و گاه در خط مقدم و دوشادوش رزمندگان جانانه جنگیدند .

امام جمعه تبریز در پایان یادآور شد: چه جوانان و رزمندگانی که در دفاع از خاک هویت کشور عاشقانه آسمانی شدند  و چه دانشمندان و کارمندان و کارگران زحمتکش امروز که برای ارتقاء نام مقدس جمهوری اسلامی ایران تلاش می‌کنند همگی در مکتب و دامان مقدس مادران و زنان پاکدامن و قهرمان ایران رشد کردند./ روشنی

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :