3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ ۰۷:۴۷:۰۵
کد مطلب:  1719151
مدیر آموزش و پرورش فیروزکوه در جلسه شورای انجمن و اولیا منطقه:
از اعضای شورای انجمن منطقه این انتظار است که یاری‌گر آموزش و پرورش در اقناع‌سازی خانواده‌ها در بحث بازگشایی مدارس باشند

اولین جلسه شورای انجمن منطقه فیروزکوه در سال تحصیلی جدید با حضور مدیر آموزش و پرورش، اعضای شورای معاونین، کارشناس انجمن اولیا و مربیان و اعضای این شورا و نماینده مدیران مدارس در سالن اجتماعات شهید سلیمانی اداره آموزش و پرورش برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فیروزکوه، مدیر آموزش و پرورش فیروزکوه ضمن عرض خیرمقدم، گرامیداشت حلول ماه ربیع‌الاول  گفت: با توجه به بخشنامه‌هایی که از وزارتخانه و اداره کل مبنی بر بازگشایی تدریجی مدارس به ادارات مناطق ارسال شد، لازم است ریل‌گذاری مناسب و فراهم کردن بسترها به شیوه‌ای مطلوب انجام گردد که واکسیناسیون فرهنگیان و دانش‌آموزان در راستای همین فراهم کردن بسترهاست.

   فاطمه سیر با قدردانی از زحمات و تعامل خوب شبکه بهداشت و درمان شهرستان با آموزش و پرورش در بحث واکسیناسیون گفت: طی روزهای اخیر، فرایند واکسیناسیون دانش‌آموزان شهرستان در دو آموزشگاه مشخص شده به عنوان پایگاه‌های تجمیعی واکسیناسیون دانش‌آموزی صورت گرفت تا ما بتوانیم درصد بالایی از دانش‌آموزان عزیز را تحت پوشش واکسیناسیون قرار دهیم.

   سیر یادآور شد: از اعضای شورای انجمن اولیا و مربیان منطقه این انتظار است که یاری‌گر آموزش و پرورش در اقناع‌سازی خانواده‌ها در بحث بازگشایی مدارس به ویژه پس از واکسیناسیون فرهنگیان و دانش‌آموزان باشند. در بحث اهمیت بازگشایی، موضوع اصلی بحث افت تحصیلی دانش‌آموزان در شرایط آموزش مجازی است. در فرایند یاددهی- یادگیری، مقوله مهم در آموزش، تصویرسازی است. در هر مقطعی تا بحث تصویرسازی صورت نگیرد، آموزش ما مطلوبیت و کیفیت لازم را ندارد.

   مدیر آموزش و پرورش در تکمیل سخنان خود یادآور شد: امروزه ثابت شده، حتی در پایه‌های پایانی تحصیلی، باید ارتباط دانش‌آموز با محتوای درسی در قالب تصویرسازی انجام شود و چیزی جایگزین آن نیست که علی‌رغم همه تلاش معلمان، دانش‌آموزان و اولیا، خروجی‌ها، به ویژه در آزمونهای نهایی چندان مطلوب نبود؛ لذا با وجود تقویت شبکه اجتماعی شاد در نسخه جدید، هیچ آموزشی جایگزین آموزش‌های حضوری نخواهد بود و در همین راستا اقناع‌سازی و اطمینان‌بخشی به خانواده‌‌ها در راستای بازگشایی مدارس باید مدنظر و در دستور کار قرار گیرد.

   فاطمه سیر ضمن اشاره به اقدامات انجام شده برای بازسازی، مقاوم‌سازی و افزودن کلاسهای درس به مدارس شهرستان با کمک خیرین مدرسه‌ساز این موارد را کافی ندانسته و از اعضای انجمن خواست برای آمادگی کامل برای بازگشایی مدارس و جذب خیرین برای تعمیر و تجهیز بیشتر مدارس اهتمام جدی داشته باشند.

   در ادامه اعضای حاضر در جلسه دیدگاه‌ها، راهکارها و پیشنهادهای خود درباره موضوع  اقناع‌سازی اولیا و دانش‌آموزان و همچنین مشکلات مدارس و ارتقای کیفیت آموزش در شرایط حاکم را ارائه دادند.

به اشتراک بگذارید :