20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ ۱۷:۲۰:۴۲
کد مطلب:  1718913
در راستای همکاری های متقابل صورت گرفت؛
برگزاری جلسه کمیته همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش استان

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در این جلسه گفت: رسالت آموزش و پرورش و حوزه علمیه، تعلیم و تربیت مبتنی بر آموزه های قرآنی و دینی و تربیت اسلامی است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی پور» در جلسه کمیته همکاری های حوزه علمیه و آموزش و پرورش استان، از حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی برای تلاشها و کوشش هایی که در حوزه علمیه استان مازندران انجام می دهند سپاسگزاری نموده و گفت: رسالت آموزش و پرورش و حوزه علمیه یکی است چون ما رسالتمان تعلیم و تربیت مبتنی بر آموزه های قرآنی و دینی و تربیت اسلامی است و همین متد را حوزه های علمیه دارند طی میکنند.

وی افزود: اینکه ما الان در بعضی از مباحث و مسائل با هم فهم مشترک نداریم به این دلیل است که ما هنوز گفتمان سازی ها را جدی نگرفتیم و بیشترین عدم هماهنگی در واقع در سلیقه است وگرنه در اصل ماجرا هیچ اختلافی وجود ندارد.

 مدیرکل آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: حضور طلاب مخصوصا مبلغین در مدرسه ارزشمند بود و ما آثارشان را دیدیم. آثار حضور طلاب به عنوان مشاور مذهبی و دینی برای فرزندانمان باقی میماند. با توجه به کمبود نیرویی که در این حوزه داریم همکاری های حوزه های علمیه و آموزش و پرورش می تواند از این مشکلات بکاهد.

سعدی پور جذب طلابی که قرار است به عنوان مبلغ و مشاور و ائمه جماعت مباحث تربیت دینی و اسلامی را در مدرسه پیگیری کنند را امر مهمی دانسته و تأکید کرد:  برای توانمندسازی این عزیزان باید دوره هایی را برگزار کنیم. در خصوص مدارس استعدادهای درخشان «طرح روشنا» نیازمند طلابی هستیم که سطحشان بالا باشد چون این مدارس، مدارس خاص هستند ودانش‌آموزان پذیرای مطالبی با سطح بالاتر هستند.

وی ادامه داد: درحال حاضر بحث این است که ما اینها را وارد مدرسه و سازماندهی وساماندهی کردیم. به نظر میرسد باید با شهرستانها و مناطق هماهنگ کنیم و آن جاهایی که نیاز داریم  به این طلاب، در مدارس حضور پیدا کنند و در جایی که تورم نیرو هست و ما نیاز نداریم ، طلاب عزیز را به مدارس کم برخوردار تر هدایت می کنیم تا از وجودشان استفاده مفیدتری کنیم.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: تنها راه اینکه ما به سر منزل مقصود برسیم این است که با هم همدل و همراه شویم .

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام ابوترابی، مدیر حوزه علمیه استان مازندران ضمن تشکر از همراهی آموزش و پرورش با حوزه علمیه استان ابراز امیدواری کرد تا مبلغین طرح امین که جذب آموزش و پرورش شدند به روز و توانمند باشند و تأکید کرد تا در پایان سال حتما یک ارزیابی و پایش از فعالیت این عزیزان انجام شود.

 

به اشتراک بگذارید :