20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ ۱۷:۱۱:۴۸
کد مطلب:  1718897
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در آئین بزرگداشت هفته بهداشت روان:
سلامت و بهداشت روح و روان یک هنر و دانش است

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در آئین بزرگداشت هفته بهداشت روان گفت: سلامت و بهداشت روح و روان یک هنر و دانش است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی پور» در آئین رونمایی از پوستر آغاز فعالیت کانون یاریگران زندگی در 2000 مدرسه استان در سال تحصیلی 1401-1400  و بزرگداشت هفته بهداشت روان که صبح امروز در دبیرستان دخترانه کوثر میاندورود و با حضور مظفری دبیر شورای هماهنگی مواد مخدر مازندران برگزار شد، ضمن تبریک به دلاورمردان تیم ملی کشتی که با موفقیت خود و نشاندن بذر شادی در دل جامعه در واقع به سلامت و نشاط روانی جامعه کمک کردند، بحث سلامت و بهداشت روان را بسیار حائز اهمیت قلمداد کرد.

وی در همین رابطه افزود: داشتن آرامش و سلامت روانی به ویژه در بین کارکنان آموزش و پرورش و دانش‌آموزان بسیار حائز اهمیت است چراکه قشر عظیمی از جامعه را تشکیل می دهند و به صورت مستقیم و غیر مستقیم با قشر عظیمی از جامعه در ارتباطند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران از تربیت 114 مدرس میانی به عنوان مشاوران آموزش خانواده در بحث ارتقای بهداشت روانی اولیا و دانش‌آموزان استان خبر داده و تصریح کرد: در تحقق یکی از شعارهای اصلی پروژه مهر 1400 استان ، این اقدام را انجام دادیم تا بتوانیم از آسیبهای وارده در ایام شیوع کرونا و آموزشهای مجازی تا حدودی بکاهیم و به سلامت روحی و بهداشت روانی دانش‌آموزان و اولیای آنها کمک کنیم.

وی بهداشت روانی و سلامت روحی را یک هنر و دانش برشمرده و گفت: این هنر، محیط را برای حل مشکلات، ایجاد ثبات و آرامش در جامعه به ویژه در زیست بوم جدید آماده می کند.

 این مقام مسئول استانی با اشاره به بازگشایی حضوری تمامی مدارس در نیمه دوم آبان ماه اظهار کرد: امیدواریم تا دوباره صدای خنده های فرزندانمان را در کلاسهای درس و حیاط مدرسه بشنویم و شور و نشاط که منبع ایجاد آرامش و سلامت روانی در جامعه است را دوباره در مدارسمان مشاهده کنیم.

وی بالا رفتن قدرت تصمیم گیری، تعقل، خرد، اندیشه ورزی، دوست داشتن دیگران و همسالان و ... را از تبعات آرامش روانی و بهداشت روحی دانست و خاطرنشان کرد: رسالت آموزش و پرورش گذار از حافظه محوری به سمت مهارت محوری و خلاقیت محوری است.

سعدی پور ادامه داد: از همین رو باید مهارتهای زندگی را به دانش‌آموزان آموزش دهیم. از جمله مهارت نه گفتن، که یک مهارت مهم است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران یاریگران زندگی را یک طرح مهارت محور برشمرد و یادآور شد: در سال جدید تحصیلی 2000 مدرسه در استان به عنوان مدارس هدف در طرح یاریگران زندگی انتخاب شدند که نسبت به سال گذشته 100 درصد رشد داشته است.

به اشتراک بگذارید :