20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ ۱۷:۰۸:۲۶
کد مطلب:  1718893
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در مراسم استانی بزرگداشت هفته بهداشت روان:
مواد مخدر تهدید کننده سلامت و امنیت روانی جامعه است

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در مراسم استانی بزرگداشت هفته بهداشت روان و آغاز به کار کانون یاریگران زندگی گفت: مواد مخدر تهدید کننده سلامت و امنیت روانی جامعه است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «احمد مظفری» در آئین رونمایی از پوسترآغاز فعالیت کانون یاریگران زندگی در 2000 مدرسه استان در سال تحصیلی 1401-1400 و بزرگداشت هفته بهداشت روان که با حضور سعدی پور مدیرکل آموزش و پرورش استان در دبیرستان دخترانه کوثر میاندورود برگزار شد، گفت: افرادی که دچار اعتیاد می شوند اولین بخشی از بدنشان که دچار آسیب می شود بخش مغز و روان است. بخشی از سلولهای مغزی به واسطه اعتیاد با اولین مصرف از بین می رود و به همین لحاظ، مواد مخد تهدید کننده سلامت و امنیت روانی جامعه است.

وی با تأکید بر لزوم آموزشهای پیشگیرانه از سنین کودکی و مدارس، افزود: طرح یاریگران زندگی از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور و با همکاری آموزش و پرورش ، با هدف پیشگیری از آسیبهای اجتماعی حوزه اعتیاد اجرا می شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با بیان اینکه بیش از 60 هزار نفر از افراد فعال استان درگیر اعتیاد هستند تأکید کرد: باید مهارتهای خودمراقبتی را به فرزندانمام آموزش دهیم تا در برابر آسیبهایی از جمله اعتیاد مصون شوند.

وی اذعان داشت: اگر اولیای دانش‌آموزان با دانش اعتیاد آشنا شده و اطلاعاتشان در این حوزه افزایش پیدا کند، قطعا واکنش درست و اساسی تری را در مواجهه با این معضل اجتماعی نشان خواهند داد.

مظفری آموزش و پرورش را کانون اصلی مبارزه و مقابله با مواد مخدر دانسته و گفت: امروز باید از راه آموزش و ترویج فرهنگ پیشگیری در مدارس اقدام کنیم.چراکه مدرسه پاک زمینه ساز جامعه پاک و عاری از اعتیاد است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: یقین داریم که برای ایجاد هر فرهنگی باید ابتدا از آموزش و پرورش شروع کنیم.خوشبختانه آموزش و پرورش مازندران همواره در بحث پیشگیری از اعتیاد، پیشگام و پیشرو بوده و در سال گذشته نیز در سطح استان رتبه برتر را کسب کرده است.

 

به اشتراک بگذارید :