20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ ۱۷:۰۷:۱۸
کد مطلب:  1718891
با حضور مدیرکل آموزش و پرورش و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان برگزار شد؛
رونمایی از پوستر آغاز فعالیت کانون یاریگران زندگی در 2000 مدرسه استان

با حضور مدیرکل آموزش و پرورش و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان از پوستر آغاز فعالیت کانون یاریگران زندگی در 2000 مدرسه استان در سال تحصیلی 1401-1400 رونمایی شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «حسینعلی علیجانی» صبح امروز در آئین رونمایی از پوستر آغاز فعالیت کانون یاریگران زندگی در 2000 مدرسه استان در سال تحصیلی 1401-1400 که در دبیرستان دخترانه کوثر میاندورود و با حضور سعدی پور مدیرکل آموزش و پرورش مازندران، شعبانی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان، مظفری دبیر شورای هماهنگی مواد مخدر مازندران، منفردی فرماندار میاندرود و جمعی دیگر از مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد، با بیان اینکه آموزش یکی از ابزارهای تربیت است گفت: بر اساس سند تحول بنیادین، تربیت بر آموزش اولویت دارد و در آموزش نیز، مهارتها به ویژه مهارتهای زتندگی بر دیگر آموزشهای تئوری برتری دارد.

وی افزود: این مهارتها در صورتی نهادینه خواهد شد که از دوران ابتدایی به دانش‌آموزان آموزش داده شود.

مدیر آموزش و پرورش میاندرود تصریح کرد: این مهارتهاست که انسانها را قوی می کند.چراکه دنیای فردا دنیای ناشناخته و مبهمی است که تنها توانمندی هایی از جمله توان حل مسئله و توان رویارویی با ناشناخته ها می تواند انسانها را نجات دهد.

وی خاطرنشان کرد: یاریگران زندگی طرحی است که در آن به آموزش مهارتهای زندگی از جمله تفکر انتقادی، دوست یابی، نه گفتن و... به دانش‌آموزان پرداخته می شود.

علیجانی در پایان به ویژه از مشاورین مدارس، خواستار آموزش مهارتهای زندگی از سنین کودکی به دانش‌آموزان شد.

در این مراسم استانیاز پوستر آغاز فعالیت کانون یاریگران زندگی در 2000 مدرسه استان در سال تحصیلی 1401-1400 رونمایی شد.

به اشتراک بگذارید :