20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ ۱۵:۳۶:۴۰
کد مطلب:  1718853
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران خبر داد:
عملیاتی شدن ابتکار آموزش و پرورش مازندران در کتاب‌های درسی امسال

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران از عملیاتی شدن طرح ملی QR Code به عنوان یکی از ابتکارات مهم آموزش و پرورش استان مازندران به کتاب‌های درسی وزارت آموزش و پرورش خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی پور» گفت: این طرح توسط دکتر حامد نیک‌پی معلم ریاضی محمودآباد و پژوهشگر برتر وزارت آموزش و پرورش معرفی و با همکاری اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران در مهر ١٣٩٩ برای اولین بار در کشور و به‌صورت آزمایشی در آموزش و پرورش محمودآباد اجرایی شد.

 

وی با بیان اینکه در این طرح بیش از ١٠٠ معلم از سراسر کشور همکاری داشتند و حدود ٤٠٠٠ فیلم آموزشی به‌صورت QR Code و مدون شده در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفت، افزود: در این طرح دانش‌آموزان QR Code را جدا کرده و در صفحات کتاب درسی خود نصب می‌کنند. در ادامه در هر زمانی که نیاز داشته باشند با موبایل خود بر روی هر یک از QR Code ها اسکن می‌نمایند تا فیلم آموزشی صفحه مربوطه نمایش داده شود.

 

سعدی پور همچنین تصریح کرد: بعد از مدت بسیار کوتاه از افتتاح و اجرایی شدن، این طرح مورد استقبال دانش‌آموزان دیگر استان‌ها قرار گرفته و معلمان و دانش‌آموزان سراسر کشور ضمن تماس با آموزش و پرورش مازندران خواستار دسترسی به QR Code ها هستند.  

 

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران خاطرنشان کرد: بعد از اجرای موفقیت‌آمیز این طرح، و در طی ارزیابی آن توسط سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش، در نهایت مصوب گردید که این طرح در کتاب‌های درسی امسال وزارت آموزش و پرورش و در تمامی پایه‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

به اشتراک بگذارید :