20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ ۱۲:۴۸:۵۱
کد مطلب:  1718535
رئیس اداره حراست آموزش و پرورش مازندران:
اقدامات مربوط به پدافندغیرعامل باید در تمام سال در دستور کار باشد

قائم مقام و دبیر کارگروه پدافندغیرعامل و رئیس اداره حراست آموزش و پرورش مازندران گفت: اقدامات مربوط به پدافندغیرعامل باید در تمام سال در دستور کار باشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ نشست تخصصی کارگروه پدافندغیرعامل با حضور مسئولان حراست آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان به ریاست علیرضا بخشنده برگزار شد.

رئیس اداره حراست آموزش و پرورش مازندرانبه حساسیت کار پدافندغیرعامل پرداخت و گفت: وظیفه ما آینده‌نگری و پیشگیری است و برای این کار باید به سمت تحلیل و شناسایی تهدیدهایی برویم که فردا ممکن است در کار مدرسه اختلال ایجاد کند به عنوان نمونه یکی از مسائلی که در همین زمینه ما به آن پرداختیم سرقت از مدارس بود که نتایج خوبی گرفتیم.

وی در ادامه تاکید کرد: شما دوستان دبیر و قائم مقام کارگروه پدافندغیرعامل در شهرستان هستید و باید برنامه‌ریزی،  کنترل و نظارت بر اجرای برنامه‌ها داشته باشید.

قائم مقام و دبیر کارگروه پدافندغیرعامل استان ادامه داد: همه افراد و همکارانی که به‌ اتوماسیون اداری  دسترسی دارند حتما باید فرم سطح دسترسی به اطلاعات را تکمیل کنند البته تکمیل این فرم شامل معلمان نمی‌شود.

بخشنده در ادامه بر همکاری و تعامل سازنده با مدیران ادارات و همچنین مدیران مدارس تاکید کرد و از مسولان حراست خواست: کارهای مربوط به پدافندغیرعامل در سایه تعامل و تعاون با مدیران شناسایی و حل می‌شوند.

وی همچنین به موضوع باران‌های سیلابی و سیل اشاره کرد و گفت: یکی از موضوعات پدافندغیرعامل در استان مازندران انجام کارهای مربوط به این مشکلات است و حتما نظارت‌ کنید تا اقدامات پیشگیرانه در زمینه سیل و زلزله در مدارس انجام شود تا در صورت وقوع چنین حوادثی، در کار عادی مدارس اختلال ایجاد نشود.

دبیر کارگروه پدافندغیرعامل اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران در خصوص فضای مجازی هشدار داد و گفت: امروز و به دلیل شیوع کرونا و آموزش مجازی،  دسترسی کودکان و نوجوانان به این فضا زیاد شد و این موضوع اگر مورد رصد دقیق و مستمر نباشد، آسیب زاست.

وی همچنین با اشاره به احتمال بازگشایی قریب‌الوقوع مدارس گفت: حتما بازدید میدانی انجام دهید تا همه مشکلات احتمالی از قبل مورد شناسایی قرار گیرد و مرتفع شود و اینگونه نباشد که با بازگشایی مدارس تازه متوجه  مشکلات جدی در فعالیت مدارس شویم.

بخشنده همچنین گفت: هفته پدافندغیرعامل زمان و فرصتی است برای نمایش کارهای انجام شده در این بخش وگرنه کارهای مربوط به پدافندغیرعامل باید در طول سال در دست انجام باشد.

 

به اشتراک بگذارید :