18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ ۰۸:۱۲:۰۵
کد مطلب:  1717871
پیام مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان، به مناسبت فرا رسیدن هفته بهداشت روان

محمد اعتدادی در پیامی فرا رسیدن هفته بهداشت روان را به مشاوران مدارس تبریک گفت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان محمد اعتدادی در پیامی فرا رسیدن هفته بهداشت روان را تبریک گفت.متن پیام به شرح زیر است .

بسم الله الرحمن الرحیم

با فرا رسیدن هفته بهداشت روان که امسال با شعار "سلامت روان و فرصت برابر و عادلانه برای دریافت خدمات ارتقایی ،پیشگیرانه و مشاوره ای"  فرصتی پیش آمده تا بار دیگر رسالت ها و عملکردهای خود را در این زمینه مرور کنیم.

امروزه کیفیت زندگی مردم و چگونگی برخورد آنان با مشکلات در مقایسه با دوره های پیشین دستخوش تغییرات عمده ای شده است. این تغییرات مستلزم تجهیز شهروندان به ابزارها و کسب مهارت های متفاوتی است تا بتوانند خود را با شرایط جدید هماهنگ سازند. انسان امروز از آن جهت توانمندتر است که می تواند امکانات و مهارت های جدید را با فضایل پسندیده اخلاقی و رفتاری از منظر دین تلفیق کرده و به طور توأمان بیاموزد.

توجه به مولفه هایی چون تلاش در جهت ارتقاء و تعالی خویشتن در تمامی ابعاد انسانی و اجتماعی، برخورداری از شجاعت و در عین حال رعایت عدالت و تکیه بر خرد و حفظ اعتدال در امور، نه تنها می تواند در راستای این توانمندی کمک کند، بلکه زمینه تحقق شایسته سالاری در گزینش های اجتماعی را نیز فراهم می سازد که بسترهای لازم آن از هر جهت باید در دوران کودکی و نوجوانی مهیا شود. به همین اعتبار، یکی از رسالت های خطیر آموزش و پرورش، تربیت و پرورش دانش آموزانی تاب آور، مقاوم و آماده برای رویارویی پیروزمندانه  با مسائل و مشکلات روزافزون زندگی است که امید است، برنامه های هفته بهداشت روان بتواند این انگیزه و باور را در همه دست اندرکاران تعلیم و تربیت ایجاد کند.

اینجانب فرا رسیدن هفته بهداشت روان با شعار، سلامت روان و فرصت برابر و عادلانه برای دریافت خدمات ارتقایی ،پیشگیرانه و مشاوره ای را به حضور همکاران گرامی به ویژه مشاوران مدارس، تبریک عرض نموده و از پیشگاه خداوند رحمان، توفیق همگان برای تربیت نسلی سالم، آگاه، توانمند، وظیفه شناس و متدین را آرزومندم.

محمد اعتدادی

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان

به اشتراک بگذارید :