25 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ ۰۷:۱۵:۲۳
کد مطلب:  1717595
به مناسبت گرامیداشت هفته نیروی انتظامی نهمین دوره همایش دوچرخه سواری در بوستان ولایت تهران برگزار شد
همیاران پلیس راهور منطقه 19و 17 دوچرخه سواری کردند

همین همایش دوچرخه سواری همیاران پلیس برگزار شد
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران،همایش دوچرخه سواری همیاران پلیس با حضور سردار جان نثاری ،معاون تربیت و آموزش ناجا، سردار سیدتیمور حسینی جانشین پلیس راهور ناجا ،سرهنگ جهانی، معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک راهور ناجا،مسوولین فدراسیون دوچرخه سواری و حنیف نیا مدیر آموزش و پرورش منطقه ۱۹ تهران در بوستان ولایت منطقه ۱۹ تهران برگزار شد.

بنابراین گزارش در نهمین همایش دوچرخه سواری همیاران پلیس که به همت راهور ناجای جمهوری اسلامی ایران، اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران، فدراسیون دوچرخه سواری و آموزش و پرورش مناطق 17و 19 تهران برگزار گردید، دانش آموزان حاضر مسیر پنج هزار و چهارصد متری محوطه پارک ولایت را رکاب زدند.
سردار سید تیمور حسینی طی سخنانی در این همایش ، ضمن گرامیداشت هفته نیروی انتظامی ، با اشاره به اهمیت دوچرخه سواری اظهار داشت : دوچرخه در سال های گذشته یکی از وسیله های مهم زندگی ما بود الان کم رنگ شده و تبدیل به وسیله صرفاً ورزشی شده است آن هم بسیار کم رنگ است.
وی افزود : امروزه تک تک ما به نوعی کاربران ترافیک هستیم و یکی از مهمترین دغدغه های پلیس راهور جذب سرمایه های اجتماعی است که از مهمترین آن ها همیاران پلیس هستند. 
سردار حسینی بیان کرد : بیش از 10 میلیون همیار پلیس در سطح کشور داریم و اگر بتوانیم موضوع دوچرخه‌سواری را در بین همیاران پلیس نهادینه کنیم قطعاًمی توانیم شاهد اتفاقات مثبت در بحث تردد و هوای پاک باشیم. 
جانشین پلیس راهور ناجا تأکید کرد : کسی که دوچرخه سوار می شود از نظر قانون و قانون‌گذار یک راننده محسوب می شود ، پس لازم است که با قوانین آشنا شده و آن را رعایت کنند.
وی یاد آور شد : رعایت قوانینی مانند کلاه ایمنی داشتن ، رعایت حق تقدم ، توجه به جلو ، توجه به چراغ های راهنمایی و رانندگی و سایر قوانین ترافیکی هنگام دوچرخه‌سواری الزامی و متضمن سلامتی دوچرخه سوار است.
در پایان همایش سردار جان نثاری معاون تربیت و آموزش ناجا طی سخنانی از برگزاری همایش دوچرخه سواری همیاران پلیس ، توسط پلیس راهور را در بحث فرهنگسازی بسیار کارآمد و موثر دانست..
گفتنی است در این همایش که همزمان با در سراسر کشور برگزار می شد ، قبل از شروع همایش دوچرخه سواری ، به تمامی شرکت کنندگان از سوی پلیس راهور کلاه ایمنی اهداء شد و در پایان نیز به قید قرعه به 10 نفر از شرکت کنندگان دوچرخه اهداء شد.

به اشتراک بگذارید :