20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ ۲۱:۳۰:۱۱
کد مطلب:  1717503
هم‌زمان با آغاز هفته ملی کودک انجام شد:
بهره‌برداری از نخستین تماشاخانه سیار کانون خراسان رضوی در هفته ملی کودک

هم‌زمان با آغاز هفته ملی کودک از اولین تماشاخانه سیار کانون پرورش فکری خراسان رضوی با شعار "حال خوش کودکی، رنگ خوش زندگی" در مشهد مقدس رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، صبح امروز هفدهم مهرماه نخستین تماشاخانه سیار استان با حضور مدیرعامل کانون پرورش فکری کشور، معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی، مدیران کل آموزش و پرورش و کانون پرورش فکری استان و جمعی دیگر از مسئولان استانی به بهره برداری رسید.
این تریلی تئاتر که به همت اداره کل کانون پرورش فکری استان خراسان رضوی، شورای مبارزه با مواد مخدر استان و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان رضوی با شعار «حال خوش کودکی، رنگ خوش زندگی» تهیه و تجهیز شده از امروز در اختیار کودکان و نوجوانان استان خراسان رضوی قرار خواهد گرفت.
مهدی علی‌اکبرزاده مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور ضمن ابراز امیدواری برای توسعه و افزایش تماشاخانه‌های سیار ویژه کودکان و نوجوانان در کشور اظهار داشت: حق فرزندان این سرزمین این است که شاد باشند و باید امکانات متنوع، تغذیه فرهنگی در اختیار آنان قرار بگیرد.
ابراهیم زره‌ساز مدیر کل کانون استان خراسان رضوی با بیان اهمیت استفاده از ابزارهای نوین در تربیت و پرورش کودکان و نوجوانان تصریح کرد: اولین تماشاخانه سیار خراسان رضوی با هدف بازیابی هویت اصیل دینی، انقلابی و تاریخی کودکان همزمان با آغاز هفته ملی کودک با همکاری دستگاههای مختلف استان بهره‌برداری و آغاز به کار می‌کند.
قابل ذکر است این تماشاخانه سیار علاوه بر امکان اجرای تئاتر و نمایش، دارای قابلیت پخش فیلم سینمایی است، علاوه بر آن وجود امکان ارائه محصولات فرهنگی از قبیل بازی و کتاب‌های تولید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان به مخاطبان در آن، می‌تواند این تماشاخانه را به یکی از سفیران جریان‌ساز فرهنگی کانون در نقاط مختلف استان تبدیل کند.

به اشتراک بگذارید :