22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ ۱۷:۰۵:۰۰
کد مطلب:  1717413
رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، در نخستین همایش بین المللی تکریم خیّرین مدرسه ساز خارج از کشور:
میانگین تعداد مدارس نیازمند تخریب و بازسازی، به 19.2 درصد کاهش پیدا کرده است

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گفت: دغدغه ما امروز مدارس سنگی است؛ حدود 4 هزار مدرسه سنگی با جمعیت دانش‌آموزی زیر 15 نفر داریم که عمدتاً در مناطق عشایری هستند، باید بتوانیم این مدارس را جمع آوری کنیم.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، عصر امروز مهراله رخشانی مهر؛ در نخستین همایش بین المللی تکریم خیّرین مدرسه ساز خارج از کشور که با حضور سرپرست وزارت آموزش و پرورش در سالن همایش‌های دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، ضمن تشکر از حمایت‌های علیرضا کاظمی، گزارشی از عملکرد خیّرین مدرسه ساز در 4 سال اخیر ارائه و اظهار کرد: در سال‌های 96 تا 99 روند مشارکت خیّرین مدرسه ساز تصاعدی بوده و بیش از 3 هزار میلیارد تومان افزایش داشته است.
وی افزود: موضوع حفظ وضعیت موجود و جذب کمک‌های سالیانه در «طرح آجر به آجر» در راستای ساخت مجتمع‌های بزرگ مورد توجه است که مشارکت عموم دانش‌آموزان و عموم مردم را در این طرح دنبال کرده ایم. در این طرح بیش از یک میلیون نفر در سال گذشته مشارکت داشته اند و امسال نیز پویشی با کمک جامعه خیرین مدرسه ساز با عنوان «پویش نقاشی به رنگ مدرسه» را راه اندازی کرده ایم. 
رخشانی مهر ادامه داد: خوشبختانه تاکنون 35 هزار نفر دانش‌آموز، نقاشی‌های خود را در راستای توسعه فرهنگ مدرسه سازی ارسال کرده اند.
رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور تصریح کرد: در مدارس نیازمند تخریب و بازسازی، میانگین تعداد مدارس کاهش پیدا کرده و به 19.2 درصد رسیده است و از این عدد 6.5 درصد مربوط به مدارس تخریبی است.
رخشانی مهر بیان کرد: دغدغه ما امروز مدارس سنگی است؛ حدود 4 هزار مدرسه سنگی با جمعیت دانش‌آموزی زیر 15 نفر داریم که عمدتاً در مناطق عشایری هستند. باید بتوانیم این مدارس را جمع آوری کنیم.
رییس سازمان تجهیز و نوسازی مدارس کشور با اشاره به تصاویری از مدارس کانکسی عنوان کرد: خیّرین مدرسه ساز می‌توانند برای جمع آوری مدارس کپری و کانکسی به ما کمک کنند، چرا که دولت و خیّرین مدرسه ساز در تأمین اعتبار برای تأمین مدارس کوچک، مشکلی ندارند.

به اشتراک بگذارید :