27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ ۰۷:۵۲:۴۹
کد مطلب:  1716331
درخشش دانش آموزان مرودشتی در مسابقات قهرمانی وزنه برداری نوجوانان جهان

سه مدال طلا ویک عنوان چهارم جهان سهم دانش آموزان مرودشتی از مسابقات قهرمانی وزنه برداری نوجوانان جهان شد

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش فارس، دراین رقابت ها دو دانش آموز پسر ودختر مرودشتی نیز به عنوان عضو تیم ملی وزنه برداری جمهوری اسلامی شرکت داشتند.

در این رقابتها در وزن ۸۱ کیلوگرم، علیرضا عباسپور که درحال حاضر در پایه دهم هنرستان فنی ولیعصر(عج) شهرستان مرودشت مشغول به تحصیل است درحرکات یک ضرب با بالابردن وزنه ۱۴۷ کیلوگرم مدال طلای این بخش را از آن خود کرد.

این دانش آموز مرودشتی در حرکات دوضرب نیز بابالابردن وزنه‌ ۱۸۱ کیلوگرم بر سکوی نخست قرار گرفت و همچنین مدال طلای مجموع را نیزبا ۳۲۸ کیلوگرم کسب کرد.

همچنین در بخش دختران نیز فاطمه کشاورز که درحال حاضر در پایه یازدهم دبیرستان آزادی شهرستان مرودشت مشغول به تحصیل است در حرکت یک ضرب وزنه‌ ۷۶ کیلوگرم ودرحرکت دوضرب  وزنه ۸۶ کیلوگرم  را با موفقیت بالای سر برد و دراولین تجربه جهانی خود علیرغم شایستگی، از رسیدن به مدال بازماند وبه مقام چهارم جهان دست یافت

رقابتهای قهرمانی نوجوانان جهان به میزبانی شهر جده عربستان در حال برگزاری است.

دکتر فرهاد اسماعیلی مدیرکل آموزش  وپرورش فارس نیز درپیامی این افتخار آفرینی را به این دو دانش آموز وخانواده آنان وجامعه بزرگ فرهنگیان ودانش آموزان استان فارس وشهر مرودشت تبریک گفت.

به اشتراک بگذارید :