27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ ۲۳:۰۱:۲۹
کد مطلب:  1716235
با حضور معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران؛
اولین جلسه سرگروه‌های آموزشی دوره اول متوسطه استان برگزار شد

اولین جلسه سرگروه‌های آموزشی دوره اول متوسطه استان با حضور معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علی دهقان» در اولین جلسه با سر گروه‌های آموزشی دوره اول متوسطه استان گفت: از جمله وظایف گروه‌های آموزشی برقراری ارتباط مستمر و سازنده بین ادارات آموزش و پرورش و جامعه معلمین جهت نظارت بر امور آموزشی و بهبود فعالیت‌های تدریس و یادگیری می‌باشد.

 وی همچنین ایجاد زمینه و شرایط مناسب برای ارتقاء سطح آگاهی و دانش معلمین از طریق مبادله اطلاعات و تجربیات بین آنان و ایجاد توانایی در جوامع یادگیری در زمینه طراحی و تهیه برنامه های آموزشی و درسی را مهم و موثر دانسته و تصریح کرد : گروههای آموزشی به عنوان مجامع آموزشی، پرورشی و پژوهشی با این اندیشه به وجود آمده اند که ضمن برقراری تعامل و ارتباط سازنده بین دبیران و با جلب مشارکت آنان در فرآیند تعلیم و تربیت،‌ زمینه استفاده از تجارب و اطلاعات علمی،‌ آموزشی و حرفه ای صاحبنظران و دبیران در رابطه با روش‌های تدریس، شیوه های اندازه‌گیری و ارزشیابی پیشرفت تحصیلی، نقد و بررسی کتب درسی و در نهایت بهبود کیفیت آموزشی و پرورشی را فراهم آورند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران در ادامه افزود: باهمه‌گیر شدن ویروس کووید ۱۹ و فراهم شدن زمینه برای تشکیل کلاس‌های درسی در فضای مجازی، اهمیت و نقش و جایگاه گروه‌های آموزشی در دستگاه تعلیم و تربیت، به خوبی آشکار شد.

دهقان با اشاره به شرایط کنونی آموزش خاطرنشان کرد: محدودیت‌ها و مشکلات آموزش دانش آموزان به صورت مجازی ناشی از بیماری کرونا، بیش‌ از پیش نقش یادگیری مدرن را در نظام تعلیم و تربیت رسمی آشکار کرد و نشان داد که تدوین برنامه منسجم برای تداوم راهبری هوشمندانه در اجرای آموزش های حضوری و غیر حضوری در سال تحصیلی جدید باید منطبق با نیازها و شرایط مدارس و دانش آموزان انجام شود.

وی ضمن تشکر از همراهی و زحمات همکاران گروههای آموزشی اعلام کرد: شورای آموزشی حوزه معاونت آموزش متوسطه استان با توجه به برنامه‌های ابلاغی وزارت آموزش وپرورش، پس از آسیب‌شناسی و نیازسنجی و شرایط هر منطقه برنامه‌ی خود را تدوین و به مناطق ابلاغ نموده است.

 قابل ذکر است در ابتدای جلسه هر کدام از اعضا به بیان نظرات خود در زمینه مسائل آموزشی و کیفیت بخشی فرایند یاددهی -یادگیری پرداختند.

به اشتراک بگذارید :