3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ ۲۲:۳۷:۳۱
کد مطلب:  1716231
به مناسبت روز جهانی و هفته ملی کودک؛
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران روز جهانی کودک را تبریک گفت

در آستانه روز جهانی و هفته ملی کودک مدیرکل آموزش و پرورش مازندران طی پیامی این مناسبت را تبریک گفت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی پور» طی پیامی روز جهانی و هفته ملی کودک را تبریک گفت.

 متن پیام تبریک مدیرکل آموزش و پرورش مازندران به مناسبت روز جهانی و هفته ملی کودک به شرح زیر است:

به نام خدای بزرگ

بار دیگر به روز جهانی کودک رسیدیم؛ نیک می‌دانیم که کودکان سرچشمه‌های امید فردا هستند و با آن جنب و جوش شیطنت‌آمیز، نگاه‌های پر زرق و برق که شادی و کنجکاوی از آن‌ها می‌بارد و لبخندی که گویی هرگز قرار نیست از روی لب‌های آن‌ها پاک شود نمونه بارزی از عشق و محبت و انسانیت هستند.

خانه‌ای که در آن کودکی می خندد تاریک و سرد نخواهد بود و دلی که عشق به یک کودک در آن رخنه کرده هرگز غم و تنهایی را تجربه نخواهد کرد. بی شک اصل و اساس انسان بودن را در کودکان باید جستجو کرد.

از آنجایی که در تعلیم و تربیت اسلامی توصیه های اکیدی در رابطه با احترام به کودک بیان شده، روز جهانی کودک تنها یک روز برای جشن و شادی کودکان نیست بلکه یادآوری وظایفی است که بزرگترها نسبت به کودکان برعهده دارند، از جمله؛ مراقبت از کودکان و برآوردن نیازهای اولیهٔ آنان در سال‌های آغازین زندگی، ترغیب و تشویق والدین به تعلیم فرزندان، تلاش برای کاهش بیماری و مرگ و میر در کودکان، و حمایت از آنان در هنگام جنگ و حوادث طبیعی و… است.

اینجانب به عنوان مدیر دستگاه تعلیم و تربیت کودکان استان، به بهانه هفته ملی کودک و به پاس ادای وظیفه‌ای که بر عهده دارم، ضمن تبریک روز جهانی و هفته ملی کودک به کودکان ایران و جهان، مربیان، اولیای تربیتی، خانواده‌ها و همه‌ی کسانی که قلبشان برای کودکان می‌تپد، امیدوارم روز جهانی و هفته ملی کودک برای کودکان ایران و همه کودکان جهان پر از صلح و آرامش، دل‌هایشان پر از شادی و لبخند میهمان همیشه‌ی لبانشان باشد و آرزو می‌کنم، همه ما بزرگترها بتوانیم زمینه به بار نشستن استعداد و توانمندی همه آینده‌سازان این سرزمین پرافتخار را فراهم آوریم.

علیرضا سعدی پور

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران

به اشتراک بگذارید :