28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ ۰۷:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1716125
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به مناسبت «هفته‌ ملی کودک» اعلام کرد؛
بازدید رایگان خانواده‌ها، کودکان و عموم علاقه‌مندان از «موزه‌ ملی هنر و ادبیات کودک»

«موزه‌ ملی هنر و ادبیات کودک» کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب تهران به مناسبت «هفته‌ ملی کودک» از ۱۷ تا ۲۲ مهر به صورت رایگان پذیرای خانواده‌ها، کودکان و عموم علاقه‌مندان است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، موزه‌ ملی «هنر و ادبیات کودک» کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان که در ۲۰مهر ۱۳۷۹با مساحتی در حدود ۵۰۰متر مربع راه‌اندازی شده، در طول هفته‌ ملی کودک (۱۷تا ۲۲مهر)  از ساعت ۸صبح تا ۱۶عصر پذیرای بازدیدکنندگان از دستاوردهای این نهاد در زمینه‌ انتشار کتاب، تولید تئاتر، فیلم، انیمیشن، سرگرمی‌های سازنده و پژوهش‌های حوزه‌ کودک و نوجوان است.

 از بخش‌های مختلف این موزه می‌توان به واحد معرفی نمایشگاه‌های مختلف تاریخی، ایران‌شناسی و اقوام گوناگون ایران اشاره کرد.

همچنین در ورودی موزه، ویترین افتخارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در جشنواره‌ها و مسابقه‌های فرهنگی، هنریِ، ملی و بین‌المللی در معرض نمایش بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

شایان ذکر است، «موزه‌ ملی هنر و ادبیات کودک» که در مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون در خیابان حجاب تهران قرار دارد، ‌۱۲آبان ۱۳۹۸از سوی وزارت میراث فرهنگی و گردشگری کشور به ثبت ملی رسیده است.

این موزه در حال حاضر گنجینه‌ای ارزشمند و گران‌بها در حوزه تصویرگری، منابع صوتی و تصویری، پوستر، کتاب، ماکت، عروسک، نشان و تندیس، تجهیزات کاربردی و اسناد و مدارک سازمانی را گردآوری کرده که علاقه مندان می توانند در هفته ملی کودک با حضور در موزه و توضیحات کارشناسان موزه، بیش از پیش با تاریخچه این نهاد آشنا شوند.

«هفته‌ ملی کودک» از ۱۶تا ۲۲مهر، یادواره‌ی «شهید علی لندی»، با شعار «حال خوش کودکی، رنگ خوش زندگی» در سراسر کشور برگزار می‌شود و اخبار فعالیت‌ها و جشنواره‌های متعدد کشوری و نیز اکران رایگان فیلم‌های سینمایی و تئاتر، و ده‌ها برنامه‌ی دیگر در پایگاه خبری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به نشانی kanoonnews.ir در دسترس علاقه مندان است.

به اشتراک بگذارید :