28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ ۱۳:۱۵:۰۰
کد مطلب:  1716105
سرپرست وزارت آموزش و پرورش در آیین تجلیل از برگزیدگان کنکور سراسری بخش پیرسهراب:
«حسین علیمرادی» شخصیتی انسان ساز و فرهنگ‌ساز بود / برای تحقق کامل عدالت آموزشی در سیستان و بلوچستان تلاش خواهیم کرد

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: «حسین علیمرادی» فردی انسان ساز و فرهنگ ساز بود که همراه کردن مردم مهمان نواز، میهن‌دوست و مرزداران غیور این منطقه، با توسعه آموزش و فرهنگ کاری، از مهم ترین دستاوردهای ماندگار او در سیستان و بلوچستان است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علیرضا کاظمی؛ در آیین تجلیل از برگزیدگان علمی مدارس بخش پیرسهراب شهرستان دشتیاری، ضمن ابراز خرسندی از ادای دین و تکریم شخصیت فرهیخته، تأثیرگذار، عاشق و دوستدار مردم و دانش آموزان، «حسین علیمرادی» و خانواده جهادگر وی، اظهار کرد: خروجی و برون داد فعالیت‌های مؤسسه «دست یاری به دشتیاری»، به عنوان یک اقدام شایسته، انسان هایی شایسته هستند که آینده ایران اسلامی را رقم خواهند زد.

کاظمی افزود: «حسین علیمرادی» آغازگر یک فرهنگ در این منطقه بود که آیندگان ثمره آن را خواهند دید.

وی ادامه داد: علیمرادی فردی انسان ساز و فرهنگ ساز بود که فرهنگ این منطقه را تحت تأثیر قرار داد.

کاظمی خاطر نشان کرد: همراه کردن مردم مهمان نواز، میهن‌دوست و مرزداران غیور این منطقه با توسعه آموزش و فرهنگ کاری بود که علیمرادی آن را به خوبی انجام داد.

وی اظهار کرد: توجه به عدالت و در رأس آن توسعه عدالت آموزشی بسیار مهم و مشارکت و همدلی مردم منطقه در این زمینه، بی نظیر است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: مردم این استان وفادار به انقلاب و مستحق خدمت هستند و حسین علیمرادی، نماد خدمت خالصانه و ماندگار است که مسیر تعلیم و تربیت فرزندان این منطقه را تسهیل کرد.

کاظمی گفت: آینده خوبی در انتظار این منطقه است، چرا که نگاه‌ها تغییر کرده و تحولات بنیادین در حال رخ دادن است.

وی افزود: اگرچه سیستان و بلوچستان با شاخص‌های کشوری فاصله دارد اما تلاش های مسئولان و مردم و همراهی و هم افزایی آنان باعث شده بالاترین نرخ رشد در شاخص ها در این استان اتفاق افتد و این تلاش‌ها ارزنده و ستودنی است و اطمینان می‌دهیم تا تحقق کامل عدالت آموزش تلاش خواهیم کرد.

کاظمی تصریح کرد: کارگروه توسعه عدالت در سیستان و بلوچستان در وزارت آموزش و پرورش به صورت ویژه طراحی و برنامه‌ریزی شده و پیگیری امور و شاخص ها در دستور کار این کارگروه قرار دارد.

وی ادامه داد: کاهش فاصله های درون استانی و برون استانی در سیستان و بلوچستان یک ضرورت است.

 کاظمی خاطر نشان کرد: تخصیص ١٠٠٠ ردیف استخدامی ویژه این استان در کنکور سراسری و دانشگاه فرهنگیان نشان از توجه ویژه دولت به سیستان و بلوچستان است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش خطاب به مسئولان استانی، اظهار کرد:  ساخت اردوگاه ملی در استان خود را آغاز کنید و از ظرفیت‌های استانی و کشوری در این اقدام بهره‌گیری کنید، ما هم پشتیبانی خواهیم کرد.

کاظمی با بیان این که توسعه کانون‌های فرهنگی، تربیتی و دارالقرآن ها نیز در دستور کار قرار دارد، ادامه داد: آموزش و توانمندسازی معلمان، شرط تحقق عدالت آموزشی است.

وی افزود: اولویت های آموزشی مناطق مختلف و مدارس استان را اعلام کنید تا برنامه ریزی و طراحی لازم صورت پذیرد.
کاظمی بر افزایش سرانه مدارس در بخش‌های مختلف، تامین نیازهای تجهیزات و فناوری، تهیه تبلت برای دانش آموزان در قالب طرح هدایت (هر دانش‌آموزی یک تبلت، هر تبلت یک کلاس درس) تاکید کرد.
 در پایان این مراسم از برگزیدگان کنکور سراسری ۱۴۰۰  بخش پیرسهراب شهرستان دشتیاری تجلیل به عمل آمد.

به اشتراک بگذارید :