21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ ۲۰:۰۵:۵۰
کد مطلب:  1715957
بازگشت پیکر پاک دانش آموز شهید سعید حسنان بعد از ۳۷ سال به میهن
به روح بلندت درود می فرستیم، پای قدومت تمام قد بلند می شویم و راهت را ادامه خواهیم داد ای شهید

مدیر کل آموزش و پرورش استان سمنان طی پیامی به مناسبت بازگشت پیکر پاک شهید سعید حسنان خطاب به روح افتخار آفرین شهید دانش آموز گفت: به روح بلندت درود می فرستیم، پای قدومت تمام قد بلند می شویم و راهت را ادامه خواهیم داد ای شهید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور شاهد و ایثارگران، محمد دستورانی مدیر کل آموزش و پرورش استان سمنان طی پیامی از مقام شامخ این شهید دانش آموز تجلیل کرد. متن پیام دستورانی بدین شرح است:

به نام پروردگار شهیدان

 

سعید عزیز!

شهید سعید!

آمدی، خوش آمدی، جانم به قربانت، ولی حالا چرا؟

خوب می دانیم که آمدنت بعد از سه دهه دوری، فراق، دلتنگی و چشم انتظاری آن هم در روزهای حزن انگیز پایان ماه صفر نشان از عشق و ارادت و دلبستگی ات به ائمه اطهار علیهم السلام است.

این روزها معلمان و دانش آموزان دیار دارالمرحمه عزادار پیام آور رحمت و مهر، حضرت محمد مصطفی(ص)، کریم اهل بیت، حضرت امام حسن مجتبی(ع) و  ولی نعمتمان حضرت ثامن الحجج(ع) و داغدار تو هستند چرا که تو فقط متعلق به خانواده مکرم حُسنان نیستی، تو متعلق به خانواده معظم نهاد تعلیم و تربیت هم هستی و چه سعادت و حُسنی بالاتر برای معلمان و دانش آموزان نجیب و شریف استان سمنان؛

سعید عزیز! حالا که قصد آمدن داشتی، کاش زودتر آمده بودی تا دیدگان مادر صبور و پدر غیورت به دیدارت روشن می شد.

پدر و مادر چشم انتظارت بعد از تحمل سال ها دوری ابتدا به مقام صبر و رضا رسیدن و سپس به اذن خدا به دیدار تو شتافتند، آری سال ها چشمشان به در خانه و کوچه و گوششان به زنگ در و صدای تلفن بود. برای آمدنت برنامه ها داشتند ولی گویا حکمت پروردگار اینگونه رقم خورد که تا آنها بودن تو نباشی و اکنون که تو آمدی آنها نباشند.

وقتی رفتی نوجوانی در کسوت دانش آموزی بودی و اکنون که آمده ای مردی  پنجاه و چند ساله اس؛ چقدر به تو می آید که مرد باشی، بزرگ تر باشی. قدم به روی چشم، خوش آمدی بزرگِ مرد دلاور.

آن روز که به فرمان امام با فهمیده های دیگر، سنگر درس و کلاس را رها کردی و برای دفاع از این آب و خاک مقدس به مدرسه جبهه و جهاد پا گذاشتی خوب دانش آموزی کردی و حق شاگردی را بجا آوردی و اینک که در آغازین روزهای مهر و مدرسه در کسوت معلمی وارسته و شایسته به آغوش زادگاهت آمده ای مدال افتخاری برای جامعه دانش آموزان و معلمان این آب و خاکی.

سعید عزیز! مطمئن باش به پاس قطره قطره خونی که در راه ایستادگی میهن نثار کردی و جان شیرینی که خالصانه برای دفاع از سرزمینت تقدیم کردی نسل فهمیده ها ققنوس وار از خاک وطن بال می گشایند و بر می خیزند و اجازه نمی دهند عَلَم  شهادت، عزت و اقتدار ایران عزیز برزمین بماند و خوب می دانند که دفاع همچنان باقی است و باید مردانه در میدان بمانند.

بی گمان فقط ابراهیم (ع) نبود که فرمان خدا را اطاعت کرد، ما همه میراث دار ابراهیم هستیم که امام عظیم الشأن فرمود: «رهبر ما آن طفل دوازده ساله ای است که با قلب کوچک خود که ارزشش از صدها زبان و قلم ما بزرگ تر است با نارنجک خود را زیر تانک دشمن انداخت و آن را منهدم نمود و خود نیز شربت شهادت نوشید».

به روح بلندت درود می فرستیم، پای قدومت تمام قد بلند می شویم، احترام می کنیم و راهت را ادامه خواهیم داد ای شهید!

 

محمد دستورانی

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان

15 مهر 1400

به اشتراک بگذارید :