3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ ۱۵:۴۷:۲۸
کد مطلب:  1715929
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران خبر داد:
کسب بالاترین میانگین نمره کتبی در امتحانات نهایی خرداد ۱۴۰۰ توسط گلوگاه، بهشهر و بندپی شرقی

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران از کسب بالاترین میانگین نمره کتبی در امتحانات نهایی خرداد ۱۴۰۰ توسط شهرستانها و مناطق گلوگاه، بهشهر و بندپی شرقی خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علی دهقان» در نشست مشترک شورای معاونین اداره کل و ادارات شهرستانها و مناطق استان مازندران اظهار داشت: گلوگاه، بهشهر و بندپی شرقی به ترتیب بالاترین میانگین نمرات کتبی را در امتحانات نهایی پایه دوازدهم در خرداد ۱۴۰۰ کسب نمودند.

وی افزود؛ گلوگاه با کسب میانگین ۱۴/۳۹، بهشهر با میانگین نمره ۱۴/۲۴ و بندپی شرقی با میانگین نمره ۱۴/۰۱ سه منطقه آموزشی با بالاترین میانگین نمره در مجموع چهار رشته تجربی، ریاضی، انسانی و معارف اسلامی بودند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران اضافه کرد: لاریجان با ۳/۶۶ نمره، بندپی غربی با ۱/۱۳ نمره و گلوگاه با ۰/۸۴ نمره بالاترین رشد را در این دوره از امتحانات در برگه امتحانی کسب نمودند.

دهقان تصریح کرد: در *رشته تجربی* بندپی شرقی با نمره ۱۶/۱۶، دودانگه با نمره ۱۵/۹۸ و شیرگاه با نمره ۱۵/۸۹، در *رشته ریاضی فیزیک* بهشهر با نمره ۱۳/۳۹، ناحیه یک ساری با نمره ۱۳/۳۶ و چالوس با نمره ۱۳/۲۶ و در *رشته علوم انسانی* گلوگاه با نمره ۱۴/۴۹، بهشهر با نمره ۱۳/۴۱ و لاریجان با نمره ۱۳/۴۱ در هر رشته تحصیلی سه شهرستان/ منطقه برتر استان شدند.

وی یادآور شد: از میان *مدارس عادی دولتی* مدرسه شیوا ولایی آمل با کسب میانگین نمره کتبی ۱۶/۲۷، فاطمیه(س) پهندر دودانگه با میانگین نمره کتبی ۱۶/۰۱، بانو اشرفی بهشهر با میانگین نمره کتبی ۱۵/۷۲ سه مدرسه برتر عادی دولتی استان در امتحانات خرداد ۱۴۰۰ شدند.

این مقام مسئول ادامه داد: از میان *مدارس استعدادهای درخشان*، فرزانگان ناحیه یک ساری با میانگین نمره کتبی ۱۸/۳۳، فرزانگان بابل با میانگین نمره کتبی ۱۸/۰۸ و شهید بهشتی پسرانه بهشهر با میانگین کتبی نمره ۱۸ سه مدرسه برتر در میان ۱۹ مدرسه استعدادهای درخشان پسر و دختر استان در خرداد ۱۴۰۰ بودند.

وی همچنین مدارس قدسیه بندپی شرقی با میانگین نمره کتبی ۱۷/۲، شهید بهشتی بهشهر با میانگین نمره کتبی ۱۶/۹ و شهید اصفهانی بابل با میانگین ۱۶/۶ را حائز بالاترین میانگین نمرات کتبی از میان ۳۹ *مدرسه نمونه دولتی* خواند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران با اشاره به تحلیل مدارس شاهد در این رابطه افزود: از میان *مدارس شاهد*، مدرسه نمونه شهری شاهد نوشهر با میانگین کتبی نمره ۱۶، شاهد دخترانه بهشهر با میانگین کتبی نمره ۱۵/۷ و شاهد دخترانه آمل با میانگین نمره کتبی ۱۵/۱ بالاترین میانگین نمرات کتبی را از میان ۲۳ مدرسه شاهد به خود اختصاص دادند.

وی مدارس علوم و معارف اسلامی را نیز از دیگر گروههای سنجش شده در این ارزیابی دانسته و خاطرنشان کرد: *مدرسه علوم و معارف اسلامی* ناحیه ۲ ساری با میانگین نمره کتبی ۱۴/۹۸ بالاترین نمره را از میان ۵ مدرسه علوم و معارف اسلامی استان کسب نمود.

این مقام مسئول با بیان اینکه نباید از مدارس غیردولتی که حجم عظیمی از دانش آموزان استان را تحت پوشش دارند غافل شد، گفت: از میان *مدارس غیردولتی*، مدرسه آینده برتر ناحیه دو ساری با میانگین نمره ۱۶/۶۵، الغدیر بابل با میانگین نمره کتبی ۱۶/۵ و مدرسه پردیس دخترانه بابل با میانگین نمره کتبی ۱۶/۱۶ ، بالاترین میانگین نمرات کتبی را از میان ۱۰۴ مدرسه غیر دولتی کسب نمودند.

وی ادامه داد: در خرداد ۱۴۰۰، در مجموع میانگین نمره کتبی کشور در چهار رشته شاخه نظری ۱۱/۸۴ شد که با همت والای مدیران و دبیران عزیز‌ و وجود مشکلات آموزش مجازی، استان مازندران میانگین نمره کتبی ۱۲/۸۱ را کسب کرد کخ ۰/۹۷ از میانگین کشور بالاتر است.

دهقان در پایان از همه دست اندرکاران حوزه آموزش قدردانی نموده و خواستار برنامه ریزی دقیق و اقدامات موثرتر برای اعتلای آموزش و پرورش مازندران شد.

به اشتراک بگذارید :