3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ ۲۱:۵۰:۵۶
کد مطلب:  1715765
در راستای اجرای عدالت آموزشی و محرومیت زدایی در منطقه کجور صورت پذیرفت:
اهدای یک دستگاه مینی‌بوس به آموزش و پرورش کجور

در راستای اجرای عدالت آموزشی و محرومیت زدایی در منطقه کجور، از سوی اداره کل آموزش و پرورش مازندران یک دستگاه مینی‌بوس به همراه دو عدد کامپیوتر به اداره آموزش و پرورش منطقه کجور اهدا شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ علیرضا سعدی پور ظهر امروز پس از بازدیدهای میدانی از مدارس منطقه کجور در جلسه مدیران مدارس این منطقه حضور یافته و با مدیران این منطقه به گفتگو نشست.

نقی پور رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه کجور، با بیان اینکه تمام مدارس این منطقه به صورت حضوری در اول مهرماه 1400 بازگشایی شدند، غیربومی بودن اکثر نیروهای انسانی شاغل در آموزش و پرورش منطقه، صعب العبور بودن منطقه، دوری راه وعدم وجود سرویس ایاب و ذهاب را از جمله مهم ترین مشکلات منطقه کجور خواند.

مدیران مدارس کجور نیز عدم وجود مرکز اختلالات یادگیری، عدم وجود کتابخانه های غنی در مدارس و عدم وجود مشاور در مدارس را از دیگر مشکلات این منطقه ذکر کردند.

علیرضا سعدی پور، مدیرکل آموزش و پرورش مازندران پس از شنیدن مشکلات منطقه از زبان نقی پور، رئیس آموزش و پرورش کجور و مدیران مدارس این منطقه، از تهیه یک دستگاه مینی‌بوس برای حل مشکل سرویس ایاب و ذهاب نیروهای غیر بومی منطقه و همچنین دو عدد کامپیوتر برای نوسازی تجهیزات الکترونیکی اداره آموزش و پرورش منطقه کجور خبر داد و گفت: در راستای اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ملزم به ایجاد عدالت آموزشی و به تبع آن در زیست بوم جدید در عصر کرونا ملزم به ایجادعدالت دیجیتال هستیم.از همین رو توجه ویژه به مناطق محروم را در دستور کار قرار داده ایم.

وی از اختصاص 150 میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز هنرستانهای فنی و حرفه ای و کاردانش با اولویت مناطق محروم در آینده ای بسیار نزدیک خبر داد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران قبل از این نشست، با حضور در گلزار شهدای روستای صالحان منطقه کجور، به مقام شامخ ۱۷ شهید این روستا ادای احترام کرد ه و با حضور بر مزار مرحوم حاج غلامحسین آهنگریان، اولین معلم منطقه کجور، یاد و خاطره این معلم فقید را گرامی داشت.

صالحانی مسئول دفتر وزارتی وزارت آموزش و پرورش، مهندس علیرضا قدرت خیر نیکوکار تنکابنی، بهروز منصورکیایی معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان و نقی پور رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه کجور وی را  در این آئین همراهی کردند.

به اشتراک بگذارید :