28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ ۱۸:۱۵:۰۰
کد مطلب:  1715667
سرپرست وزارت آموزش و پرورش در ششمین اجلاسیه بین المللی مجاهدان در غربت:
«انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل های آینده» از بالاترین وظایف آموزش و پرورش است

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در «ششمین اجلاسیه بین المللی مجاهدان در غربت»، گفت: انتقال فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت به نسل های آینده یکی از بالاترین وظایف و ماموریت های ما در آموزش و پرورش است و احساس می کنیم باید با تمام تلاش این وظیفه را به انجام برسانیم.

 به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، عصر امروز، علیرضا کاظمی در ششمین اجلاسیه بین المللی مجاهدان در غربت، که به منظور تجلیل از حماسه آفرینان و مجاهدان در غربت  و بزرگداشت سالروز شهادت حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام  و با حضور سفرای کشورهای اسلامی، مقامات لشکری و کشوری، در مجموعه فرهنگی تلاش تهران برگزار شد، ضمن تسلیت رحلت پیامبر اسلام، صلی الله علیه و آله، شهادت حضرت  امام حسن مجتبی علیه السلام و شهادت حضرت امام رضا علیه السلام، اظهار کرد:  یاد و خاطره شهدا، مجاهدان و حماسه آفرینان  در غربت را گرامی می داریم و درود می فرستیم بر روح شهید علی لندی که یاد و خاطر  همه شهدای نوجوان از جمله شهید حسین فهمیده و شهید بهنام محمدی را برای ما زنده کرد.
وی افزود: برگزاری این اجلاس، قطعاً نقش مهمی در توسعه و انسجام بین جبهه مقاومت دارد بنابراین از همه دست اندرکاران اجلاس بین المللی مجاهدان در غربت، تقدیر و  تشکر می کنم.
کاظمی تصریح کرد:  فرهنگ جهاد، ایثار و شهادت همزاد طلوع اسلام بوده و همواره  جبهه مقاومت در مقابل کفر و طاغوت شکل گرفته است و آن چه باعث شکل گیری تمدن اسلامی شده است، همین مؤلفه های شهادت، ایثار و مقاومت، است
وی ادامه داد: امروزه نیز آنچه در جنگ با استکبار و در برابرقدرت نرم بیگانگان قرار گرفته است همین مؤلفه ایثار و شهادت، است.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش، اظهار کرد: انتقال فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت به نسل های آینده یکی از بالاترین وظایف و مأموریت های ما در آموزش و پرورش است و احساس می کنیم باید با تمام تلاش این وظیفه را به انجام برسانیم.
 وی ادامه داد: موضوع جهاد و مقاومت، موضوعی فرا جغرافیای است  و مبارزه با ظلم و ستم و استکبار ستیزی از مسیر مقاومت می گذرد. 
 کاظمی فلسفه بعثت انبیا را اقامه قسط عدل برشمرد و اظهار کرد: اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت، وظیفه همه مسلمین است و ارائه و معرفی الگوهای جبهه مقاومت از وظایف ماست.
 وی افزود: در آموزش و پرورش از تمام ظرفیت های موجود و تشکل های دانش آموزی در راستای اشاعه و انتقال فرهنگ مقاومت استفاده خواهیم کرد و از آرمان های اسلام در  سراسر جهان دفاع می کنیم.
شایان ذکر است؛ در پایان این اجلاسیه از خانواده شهید علی لندی، تجلیل شد.

به اشتراک بگذارید :