22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ ۰۷:۵۲:۲۷
کد مطلب:  1714693
سرپرست وزارت آموزش و پرورش در افتتاحیه «دومین جشنواره فرهنگی و هنری علمدار»:
هدف اصلی جشنواره فرهنگی و هنری «علمدار» توسعه فرهنگ ایثار و شهادت و تعمیق فرهنگ ولایتمداری در نگاه دانش آموزان است

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در افتتاحیه «دومین جشنواره فرهنگی و هنری علمدار» یادواره سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: هدف اصلی جشنواره فرهنگی و هنری «علمدار» توسعه فرهنگ ایثار و شهادت و تعمیق فرهنگ ولایتمداری در نگاه دانش آموزان است.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، صبح امروز، علیرضا کاظمی با حضور در افتتاحیه «دومین جشنواره فرهنگی و هنری علمدار»

(یادواره سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی) که در ساختمان شهیدرجایی برگزار شد؛ ضمن تشکر از مسئولان استان کرمان در برنامه ریزی های انجام شده برای برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری علمدار، اظهار کرد: استقلال، عزت، امنیت، آسایش، اقتدار و تمام فعالیت‌های ما مرهون خون شهیدان، مدافعان حرم و شهید محبوب حاج قاسم سلیمانی؛ اسطوره بی بدیل و بی نظیر تاریخ کشور ما است.

کاظمی افزود: در آستانه دومین سالگرد سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با این الگوی فرهیخته، فرزانه و ماندگار تاریخ کشورمان تجدید بیعت می کنیم تا بتوانیم همه ابعاد سلوک این شهید را به دانش آموزان بشناسانیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: به تعبیر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) از شهید سلیمانی به عنوان «مکتب شهید سلیمانی»، یاد می کنند، ما نیز این شهید بزرگوار را فراتر از یک فرد، فرهنگ و به عنوان یک الگوی جامع و کامل یاد می کنیم.

کاظمی تصریح کرد: دومین جشنواره فرهنگی و هنری علمدار، به عنوان یکی از مأموریت های وزارت آموزش و پرورش در توسعه فرهنگ ایثار و شهادت است که سعی دارد با برنامه ریزی های صورت گرفته دانش آموزان را با همه ابعاد سلوکی و رفتاری شهید سلیمانی و دیگر شهدا آشنا کند.

وی افزود: نگاه آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت به شهادت شهید سلیمانی، به عنوان «بالاترین موقعیت تربیتی برای دانش آموزان» است و ما از این منظر وظایف بسیار مهمی برعهده داریم.

  سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به برگزاری همایش یاد یاران، به مناسبت هفته دفاع مقدس و یادآوری افتخارات هشت سال دفاع مقدس بیان کرد: امروز باید این نکته را بدانیم که بالاترین مؤلفه قدرت جمهوری اسلامی ایران در مواجهه با دنیای استکبار، فرهنگ ایثار و شهادت است. 

کاظمی با اشاره به این که انتقال فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس بالاترین وظیفه و تکلیف آموزش و پرورش است، گفت: در این راستا از تمام ظرفیت‌های آموزش و پرورش برای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استفاده خواهیم کرد. «اردوی راهیان نور» و «اردوی شمیم نور» را به عنوان بهترین موقعیت های تربیتی طراحی کردیم که تصمیم داریم این اردوها را در شرایط حضوری دنبال کنیم.

وی با اشاره به برگزاری «40 هزار یادواره از ۴۰هزار شهید تحت عنوان لاله های روشن» با محوریت دانش آموزی در سراسر کشور، گفت: آشنایی دانش‌آموزان با سیر و سلوک شهدا در دستور کار آموزش و پرورش قرار دارد و تصمیم داریم با بهره برداری از ظرفیت کتاب‌های  درسی و تشکل‌های دانش‌آموزی، این مأموریت را به عنوان بالاترین قدرت نرم نظام جمهوری اسلامی با رویکرد درونی سازی، نهادینه سازی و دو رویکرد معرفتی و آگاهی و درک درست و عمیق از فرهنگ ایثار و شهادت به انجام برسانیم.

سرپرست آموزش و پرورش گفت: تلاش می کنیم با رویکرد تبلیغ و نقش پذیری دانش آموزان، فرهنگ ساده زیستی، ولایت مداری، شجاعت، شهامت طلبی، مسئولیت‌پذیری، خستگی‌ناپذیری عبودیت و معنویت گرایی را در بین دانش‌آموزان رواج دهیم و این جشنواره به عنوان یک گام ارزشمند در جهت دستیابی به اهداف تلقی می شود.

به اشتراک بگذارید :