28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ ۱۳:۲۲:۲۸
کد مطلب:  1713857
مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش، خبر داد:
پیگیری جدی و سریع تخلف مدارس و آموزشگاه های غیردولتی در میزان و نحوه دریافت شهریه

مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش، پیگیری جدی و سریع تخلف مدارس و آموزشگاه های غیردولتی در میزان و نحوه دریافت شهریه خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سعیدصالح؛ در مصاحبه اختصاصی با صدا و سیما اظهار کرد: در سال جاری ۱۷مدرسه و آموزشگاه غیردولتی متخلف تعطیل، ۶مدیر متخلف مدارس غیردولتی عزل و ۴۱مدیر نیز توبیخ کتبی دریافت کرده اند؛ تخلفات این مدارس غیردولتی و آموزشگاه‌های زبان خارجه دریافت شهریه بیش از نرخ مصوب است.

صالح از افزایش ۳۰درصدی شهریه مدارس و آموزشگاه‌های غیردولتی خبرداد و گفت: میزان نرخ شهریه مدارس غیردولتی در سامانه Mosharekatha.ir  قراردارد و شهریه مصوب آموزشگاه‌های زبان و کنکور نیز در پوستری در آموزشگاه نصب شده است و دریافت وجه بیش از نرخ مصوب تخلف محسوب می‌شود.

وی با اشاره به این که کارت به کارت کردن شهریه در مدارس و مراکز غیردولتی ممنوع است، افزود: خانواده‌ها در صورت مشاهده تخلف می‌توانند به سامانه مراجعه و شکایت خود را ثبت کنند تا در کوتاه‌ترین زمان بررسی و اعلام شود.

مدیرکل مدارس و مراکزغیردولتی وزارت آموزش و پرورش گفت: خانواده‌ها در صورت انصراف از تحصیل در مدرسه غیردولتی تا قبل از امتحانات نوبت اول مدارس، می‌توانند ۵۰درصد شهریه را دریافت کنند.

سعید صالح افزود: آموزشگاه‌های مجاز زبان و کنکور باید مجوز آموزش و پرورش را در ورودی آموزشگاه نصب کنند و نصب نشدن مجوز آموزش و پرورش، نشانه غیرمجاز بودن مؤسسه است.

مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: در سامانه آموزش و پرورش دو شهریه «ثابت» و «فوق برنامه» برای مدارس غیردولتی اعلام شده است که «شهریه ثابت» در صورت مجازی یا حضوری بودن کلاس‌ها یکسان است و «شهریه فوق برنامه» در صورت اجرای کلاس های فوق برنامه، دریافت خواهد شد و در صورت اجرا نشدن این کلاس ها باید مبلغ دریافت شده به اولیا بازگردانده شود.

صالح تصریح کرد: دریافت شهریه بیشتر در مدارس غیردولتی برای هزینه‌های آموزش مجازی و اینترنت خصوصی، خلاف مقررات است، همچنین الزام مدارس غیردولتی برای تشکیل کلاس‌های حضوری در شهرهایی که به علت رعایت پروتکل های بهداشتی، مدارس دولتی آن تعطیل است نیز غیرقانونی است و در صورت حضوری شدن کلاس‌ها، تخلف حساب می شود.

وی گفت: تشکیل کلاس‌های مختلط در آموزشگاه‌های زبان و کنکور نیز تخلف محسوب می‌شود.

به اشتراک بگذارید :