20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ ۰۹:۴۲:۲۹
کد مطلب:  1713347
رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی خبر داد:
تخصیص۵۳ میلیارد تومان اعتبار، برای «سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی» در سال جاری

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی از اختصاص ۵۳ میلیارد تومان اعتبار برای سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی در سال جاری خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سیدجواد حسینی، در نشست شورای معاونان آموزش و پرورش منطقه فشافویه اظهار کرد: ۵۸پروژه در آغاز مهر در آموزش و پرورش استثنایی افتتاح و یا کلنگ زنی شده است.

وی با بیان این که یکی از راه های حل مشکلات در آموزش و پرورش تعامل با بقیه دستگاه ها و نهادها است، گفت: می‌توان از ظرفیت بقیه نهادها به ویژه شوراهای شهر برای ارتقای آموزش و پرورش استفاده کرد.

حسینی افزود: تمهید ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی از ضروریات حضور دانش آموزان در مدارس است و در سال جاری بیش از ۵۳میلیارد تومان برای هزینه ایاب و ذهاب این دانش آموزان اختصاص یافته است.

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی تصریح کرد: شوراهای شهری و شهرداری ها ‌ظرفیت بزرگی هستند که در تأمین اعتبار باقیمانده سرویس ایاب ذهاب می‌توانند به آموزش و پرورش استثنایی کمک کنند.

حسینی گفت: با همت خیّرین ۵سالن ورزشی درون مدرسه ای نیز در مدارس استثنایی آموزش و پرورش شهرستان های تهران ساخته خواهد شد.

وی تصریح کرد: ده مرکز جامع خدمات تشخیصی، توانبخشی و آموزشی دانش آموزان استثنایی در کشور راه‌اندازی شده است که یازدهمین  مرکز به زودی در شهرستان های استان تهران افتتاح خواهد شد.

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی خاطرنشان کرد: صیانت از اموال آموزش و پرورش و حفظ و نگه داری از اموال هنرستان ها، یکی از سیاست های آموزش و پرورش است و برای اولین بار در سال جاری اعتباری برای صیانت از اموال در آموزش و پرورش درنظر گرفته شده است.

حسینی با اشاره به راه اندازی باشگاه های پیشکسوتان آموزش و پرورش در کشور گفت: با راه‌اندازی باشگاه‌های پیشکسوتان می‌توان دانش و تجربه این افراد را به مدارس امروز پیوند زد و از آنان به‌عنوان راهنمایان بالینی استفاده کرد.

به اشتراک بگذارید :