21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ ۰۸:۵۴:۲۶
کد مطلب:  1713187
گیلان
تقدیر مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان از همسر فرهنگی شهید گیلانی

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با حضور در منزل شهید سید محمد محمدنژاد از همسر فرهنگی این شهید والامقام، تقدیر کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، محمد رحمتی در این دیدار با ارج نهادن به مقام والای شهیدان اظهار داشت: « شهدا » به فرموده حضرت امام خمینی ( ره ) : « شمع محفل بشریتند » و سراسر جامعه با آثار وجودی آنان آذین بسته شده است. وی شهیدان را واصلان به طریق عشق و حقیقت توصیف کرد که ره صد ساله را با بصیرت خویش یک شبه طی کرده اند. مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان در این مراسم از همکار فرهنگی سرکار خانم معصومه بامروت، خواهر بزرگوار شهید غلامرضا با مروت و همچنین همسر شهید سید محمد محمد نژاد قدردانی کرد.

شهید سید محمد محمد نژاد در سال 1338 در یکی از محلات شهر رشت به دنیا آمد. وی در آغاز جنگ تحمیلی به عرصه های ایثار و فداکاری شتافت و سرانجام در دهم شهریور سال 65 در عملیات کربلای 2 به شهادت رسید.

سردار شهید غلامرضا بامروت سوم تیرماه سال 1344 در شهرستان رشت در خانواده‌ای مسلمان و مذهبی کودکی دیده به جهان گشود. او پس از رشادت‌های فراوان در حالی که فرمانده گردان سلمان، از لشکر 16 قدس گیلان بود در تاریخ 26/ 10/ 65 در سن21 سالگی، در عملیات کربلای 5 در جزیره بوارین به شهادت رسید و همنشین عرشیان شد

به اشتراک بگذارید :