21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ ۰۰:۴۶:۲۳
کد مطلب:  1712965
سرپرست آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران:
شناسایی واقعیت مدارس اصلی ترین راهبرد رسیدن به اهداف تعلیم و تربیت است.

سید جواد حسینی معاون وزیر و رئیس سازمان استثنایی وزارت آموزش و پرورش و سید مجتبی هاشمی سرپرست اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران از مدارس استثنایی شهرستان ری و منطقه فشافویه بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران سید جواد حسینی معاون وزیر و رئیس سازمان استثنایی وزارت آموزش و پرورش به همراه هاشمی سرپرست اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران از مدرسه استثنایی نشاط در منطقه فشافویه بازدید کردند.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ضمن تبریک شروع سال تحصیلی به دانش آموزان ، معلمان و اولیای مدرسه اظهار کرد: دانش آموز و مدرسه اصل و اساس تعلیم و تربیت هستند. لذا حضور در مدارس و بررسی مشکلات دانش آموزان و معلمان در واقع اصلی‌ترین راهبرد پیشرفت در اهداف تعلیم و تربیت است.

سید مجتبی هاشمی با اشاره به مشکلات شهرستان های استان تهران گفت: نرخ بالای افزایش دانش آموز به علت مهاجرت معکوس از تهران به حاشیه شهرها و افزایش مهاجرت اتباع از مهمترین مشکلات شهرستانهای استان تهران است.

 وی با اشاره به افزایش بیش از انتظار ۲۰ هزار دانش آموز اتباع در سال جاری افزود: مشکلات ساماندهی نیرو و یکپارچگی سامانه های به هم مرتبط که با ادامه ثبت‌نام دانش‌آموزان همچنان ادامه دارد از دیگر معضلات شهرستانهای استان تهران می باشد.

هاشمی سرپرست آموزش و پرورش شهرستان استان تهران ادامه داد: سامانه های یکپارچه کاربران یکپارچه نیز نیاز دارد که مشکلات این بخش تنها با آموزش کاربران در سطح مناطق و مدارس قابل حل خواهد بود.

این مقام مسئول عنوان کرد: تنها برگ برنده شهرستان های استان تهران استفاده از نیروهای توانمند ، با تجربه و متخصص است که به همت ایشان توانسته ایم بسیاری از مشکلات پیش رو را حل و فصل نماییم.

سید مجتبی هاشمی ضمن تقدیر و تشکر از اولیا حاضر در مدرسه تنها راه رسیدن به نقطه مطلوب و آموزش حضوری را همراهی اولیا و ایمن سازی مدارس برای حضور دانش آموزان عنوان کرد.

وی در پایان ضمن تشکر از حضور رئیس سازمان استثنایی آموزش و پرورش کشور و مسئولین محلی اظهار داشت: تنها راه برون رفت از مشکلات موجود همراهی و همدلی مسئولان ، اولیای مدرسه و مردم بعنوان مطالبه گران اصلی آموزش و پرورش می باشد.

به اشتراک بگذارید :