25 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ ۲۲:۳۱:۴۰
کد مطلب:  1712897
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش:
هدف از اجرای طرح رتبه بندی، ارتقای جایگاه و منزلت معلمان است

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: هنوز رقم دقیقی از میزان افزایش ناشی از رتبه بندی معلمان، مشخص نشده است و هدف اصلی آموزش و پرورش از اجرای طرح رتبه بندی معلمان، در درجه اول ارتقای جایگاه و منزلت معلمان و فرهنگیان است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، قاسم احمدی لاشکی؛ با تکذیب اعلام خبر میزان افزایش حقوق ناشی از اجرای طرح رتبه بندی معلمان، اظهار کرد: امروز به نقل از این جانب، مطلبی به کذب، پیرامون میزان افزایش ناشی از اجرای طرح رتبه بندی معلمان در فضای مجازی منتشر شد که ضمن تکذیب آن تصریح می کنم که مسئولان آموزش و پرورش، همواره در تلاش اند تا حق مسلم فرهنگیان، پیرامون طرح رتبه بندی معلمان را  که قریب به ۱۰ سال است به تأخیر افتاده؛ پیگیری و هرچه سریع تر به نتیجه رسانند.
احمدی لاشکی ضمن تشکر از مجلس، دولت و فرهنگیانی که در این زمینه صاحب نظر هستند؛ اذعان کرد: با وجود تمام تلاش های صورت گرفته، هنوز میزان دقیق ارتقای ارقام احکام حقوقی فرهنگیان مشخص نشده است و همچنان در حال رایزنی با نمایندگان ملت هستیم.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با اشاره به این که لایحه ۹ بندی طرح رتبه بندی معلمان به زودی در مجلس مطرح خواهد شد، گفت: امروز تعدادی از نمایندگان خواهان بررسی سریع  این لایحه شدند و قرار است تا لایحه مذکور تا هفته آینده در صحن علنی مجلس مطرح شود.
لاشکی گفت: تاکنون رقم دقیقی از میزان افزایش احکام حقوقی ناشی از اجرای رتبه بندی معلمان، مشخص نشده  است و هدف ما از اجرای این طرح، در درجه اول ارتقای جایگاه و منزلت معلمان و فرهنگیان است.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش در پایان انتشار خبر میزان افزایش حقوق معلمان از محل اجرای رتبه بندی معلمان از قول خود را کذب دانست و تصریح کرد: متأسفانه این شیوه ازجریان سازی های رسانه ای از سوی افرادی انجام می شود که تمایلی به ارتقای جایگاه معلمان ندارند. لذا به این افراد توصیه می کنم در انتشار اخبار حوزه های مختلف، اخلاق حرفه ای را در رأس کار خود قرار دهند.
لاشکی در پایان تأکید کرد: نتیجه طرح رتبه بندی صرفاً از سوی مجلس شورای اسلامی، در هفته های آینده اعلام و از طریق پورتال رسمی وزارت آموزش و پرورش به همکاران عزیز فرهنگی اطلاع رسانی خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :