23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۳ ۱۱:۲۲:۴۸
کد مطلب:  cDMTHhTe
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران خبر داد:
شهرستان های استان تهران برای پنجمین سال متوالی مجری جشنواره کشوری پژوهش های دانش آموزی می شود

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از برگزاری پنجمین دوره جشنواره کشوری جابربن حیان خبر داد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، عبدالرضا فولادوند راد مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران  گفت : هدف از برگزاری جشنواره جابربن حیان شناسایی استعدادهای نهفته دانش آموزان ابتدایی و ایجاد انگیزه در مقاطع  تحصیلی بالاتر می باشد .

وی افزود : شهرستانهای استان تهران برای پنجمین سال متوالی ،مجری جشنواره کشوری پژوهش های دانش آموزی(جابربن حیان) در محل اردوگاه کشوری شهید باهنر تهران می شود و این اداره  کل با برنامه ریزی های صورت گرفته امادگی لازم جهت برگزاری هر چه مطلوب تر این دوره از جشنواره را دارد .

فولادوند راد ادامه داد :  در جشنواره امسال تعداد 210 نفردانش آموز به عنوان نماینده پروژه ها و 23 دانش آموز مؤلف شرکت می کنند که از جمله نکات قابل توجه در برگزاری جشنواره امسال حضور 5 نفر دانش آموز خارجی است که بر کیفیت این دوره از جشنواره می افزاید .

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران تصریح کرد : شناسایی استعدادهای نهفته دانش آموزان، تقویت اعتماد به نفس، افزایش روحیه پژوهشگری و پرسشگری  در مقطع ابتدایی و ایجاد انگیزه در مقاطع بالاتر از مهمترین اهداف برگزاری جشنواره جابربن حیان است که باید با برنامه ریزی صحیح و اصولی به آنها دست یابیم .

 شایان ذکر است ، جشنواره جابربن حیان با حضور مقام عالی وزارت،  معاون آموزش ابتدایی وزیر و کارشناسان حوزه ستادی و معاونین آموزش ابتدایی استان ها و دانش آموزان شرکت کننده در روزهای 23 و 24 و 25 مرداد ماه در اردوگاه شهید باهنر برگزار می شود.

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :