23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ ۰۹:۲۸:۳۵
کد مطلب:  1710733
مدیرکل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش خبر داد:
بخشنامه و شیوه ‌نامه اجرایی «اولین جشنواره تجارب و ایده‌های برتر اردویی و اردوگاهی»/ مهلت ارسال آثار بیست مهر

مدیرکل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی با تأکید بر بخشنامه و شیوه نامه اجرایی اولین جشنواره تجارب و ایده‌های برتر اردویی و اردوگاهی، مهلت ارسال آثار به این جشنواره را تا 20 مهر 1400 اعلام کرد.

به گزارش اداره  اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کل استان زنجان به نقل از وزارت، علی رمضانی اظهار کرد: اردوهای دانش‌آموزی فرآیندی آموزشی، تربیتی و چند رسانه‌ای است که می‌تواند ضمن تأمین هدف های کوتاه مدت آموزشی و تربیتی زمینه بروز و تحقق اهداف بلند مدت را نیز فراهم کند.

وی ادامه داد: برنامه ریزی هدفمند و نظارت هوشمندانه و فرصت اردوها و فعالیت های گروهی و اجتماعی دانش آموزی به عنوان راهبرد کلان مبتنی بر اهداف سندتحول بنیادین آموزش و پرورش و ساحت های شش گانه تربیتی برای نیل به اهداف دوره های تحصیلی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

رمضانی گفت: معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در راستای سیاست‌گذاری برای متناسب‌سازی موضوعات اردوهای دانش‌آموزی به عنوان یکی از مؤثرترین ابزار برای تجلی فضایل اخلاقی و رفتاری دانش آموزان و قرار دادن آنها در فضا و محیط طبیعی پرنشاط و شاداب، نیازمند همراهی و بهره گیری از تجربیات تخصصی و ایده‌های برتر اردوی و آگاهی از سوی مربیان و دانش‌آموزان است.

وی ادامه داد: به همین منظور اولین جشنواره کشوری «تجارب و ایده‌های برتر اردویی و اردوگاهی» برگزار خواهد شد تا علاقه‌مندان و دست اندرکاران فعالیت های اردویی و اردوگاهی با ثبت خاطرات و تجربیات ماندگار، ارائه پیشنهادهای معاون علمی و عملیاتی و تولید آثار فاخر گنجینه ارزشمند را مستند و ماندگار کنند.

مدیرکل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی با اشاره به ابلاغ «شیوه نامه» و «بخشنامه» این جشنواره گفت: شیوه نامه اجرایی و بخشنامه های مورد نیاز به استان‌ها ابلاغ شده است و اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران به عنوان دبیرخانه این جشنواره معین شده است.

تمامی موارد مربوط به اطلاع رسانی روش و جزئیات شرکت در اولین جشنواره کشوری تجارب و ایده های برتر اردویی از طریق شبکه دانش آموزی شاد و کانال@ordoo1400  و علاقه مندان می توانند آثار خود را از طریق @tajarob_ordooei در شبکه شاد ارسال کنند.

 

برای دریافت بخشنامه اینجا کلیک کنید.

برای دریافت شیوه نامه اینجا کلیک کنید.

 

لینک بارگزاری آثار

اینجا کلیک کنید

 

به اشتراک بگذارید :