25 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ ۲۳:۱۵:۰۰
کد مطلب:  1710073
استمرار ایثارگری توسط یک فرهنگی آزاده ی خوزستانی

سید شهریار مینایی ، آزاده و ایثارگر فرهنگی شهرستان حمیدیه ، ۸ دستگاه گوشی همراه هوشمند به دانش آموزان کم برخوردار اهداء کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، سید شهریار مینایی آزاده و ایثارگر فرهنگی شهرستان حمیدیه ۸ دستگاه گوشی همراه هوشمند به دانش آموزان کم برخوردار اهداء کرد .

در سال ۱۳۶۷ و در روزهای پایانی جنگ تحمیلی در منطقه عملیاتی شلمچه اسیر شد و ۲۸ ماه در زندان های بعث عراق مفقود الاثر باقی ماند تا پس از پایان جنگ تحمیلی به دامان پرمهر وطن و خانواده بازگردد و این بار در سنگر تعلیم و تربیت به خدمت و ایثارگری خود ادامه دهد.

سید شهریار مینایی به عنوان یک سرباز در تیپ تکاوری ویژه و آموزش دیده در عملیات های مختلفی از جمله عملیات حلبچه و کربلای ۵ حضور فعالی داشته و به پاس موفقیت آمیز بودن عملیات حلبچه از سوی امام خمینی (ره) به همراه دیگر هم رزمانش به دریافت جائزه نائل شده است.

وی با یادآوری رشادت های هم سنگران و هم رزمانش گفت: سربازان جبهه حق، مقاومت جانانه‌ای از خود نشان می دادند ولی در واقع، جنگ نابرابری در جریان بود. همه ی ابر قدرت های جهان پشت سر صدام جنایتکار بوده و از او حمایت می کردند، این در حالی بود که همه آن کشور ها ایران را تحریم کرده بودند.

مینایی با یادآوری شکنجه شدید و وحشیانه اسرای بی دفاع در زندان های مخوف بعث عراق، گفت: بعثی ها با هرچه در دستشان بود به ما حمله می کردند و در جریان همین شکنجه ها زانوی پا، درصدی از شنوایی و بینایی خود را از دست دادم .

این فرهنگی شهرستان حمیدیه که ۲۳ سال است در این شهرستان به خدمت در مدارس مختلف مشغول است، اظهار کرد: اکنون در دبیرستان متوسطه اول شهید کریم عباسی شهرستان حمیدیه به عنوان معاون مدرسه در حال خدمت  می باشم .

وی با عنوان اینکه از نزدیک در جریان محرومیت و عدم تمکن مالی برخی از دانش آموزان قرار دارم، گفت: همواره در خرید البسه، کتب و نوشت افزار دانش آموزان بی بضاعت نقش داشتم و سعی می کردم در حد توان  مسیر تحصیل این دانش آموزان را هموار تر کنم .

مینایی با اشاره به شرایط کرونایی و آموزش مجازی دانش آموزان ، گفت: در سال گذشته  وضعیت بازماندگی یکی از دانش آموزان که نمی توانست گوشی همراه تهیه کند بسیار من را ناراحت می کرد و در همان سال با اندک داشته ی خود یک گوشی برای او خریداری کردم و این دانش آموز را به روند تحصیل بازگرداندم.

وی با عنوان اینکه همواره بر این باور بودم که ایثار گر ماندن مهم  تر از ایثارگر بودن است، اظهار کرد: امسال با تمام توان در پی حل مشکل تعدادی از دانش آموزان بودم که در آستانه بازماندگی از تحصیل قرار داشتند و ۸ دستگاه تلفن هوشمند را برای ۸ دانش آموز کم برخوردار مدرسه تهیه کردم.

این فرهنگی ایثارگر، با تاکید بر اینکه خوشحالی و دعای خیر دانش آموزان بزرگترین هدیه خداوند به من است ، افزود: اینکه دانش آموزی بگوید من شما را همانند پدرم دوست دارم و در نماز دعایت میکنم ، ارزش بسیاری برای من دارد.

به اشتراک بگذارید :