23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۳ ۰۹:۲۸:۴۹
کد مطلب:  WdIu3yH0
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران خبر داد:
مسابقه «خانواده سلامت » با همکاری دفتر منطقه ای یونسکو در شهرستان های استان تهران برگزار خواهد شد.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران از برگزاری مسابقه کتابخوانی خانواده سلامت ویژه سوادآموزان ایرانی دوره انتقال و خانواده آنان همزمان با سایر استانهای کشور در 17 شهریور سالروز جهانی مبارزه با بی سوادی به در شهرستانهای استان تهران خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران سعید شهریاری معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران گفت : محتوای این مسابقه به منظور ترویج فرهنگ مصرف بهینه منابع آب و بهداشت و تندرستی در قالب یک کتاب با عنوان «خانواده سلامت» توسط  سازمان نهضت سوادآموزی تهیه و تدوین شده است.

وی افزود : گسترش و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در بین سوادآموزان ، ارتقاء آگاهی مخاطبان نسبت به اهمیت سلامتی با کسب عادات غذایی سالم و آشنایی مخاطبان نسبت به راه های مصرف صحیح آب و جلوگیری از اسراف آن را از دیگر اهداف مهم برگزاری این مسابقه است.

شهریاری ادامه داد: به منظور ایجاد انگیزه در بین خانواده های سوادآموزان برای مشارکت در مسابقه برنامه‌ریزی شده است که اعضای خانواده ها با تهیه دست نوشته هایی در قالب پیام‌های آموزشی و کاربردی که از محتوای کتاب آموخته اند، تجاربی که در راستای موضوع کتاب تصمیم گرفته‌اند در زندگی به کار بندند.

این مقام مسئول تصریح کرد : سوادآموزان می توانند با خلاصه نویسی از کتاب، در مسابقه شرکت نمایند که پس از کسب امتیاز لازم ، نفرات برتر هر شهرستان به استان معرفی و از بین آثار ارسالی دست نوشته های برتر استانی انتخاب و برای تعیین نفرات برتر ملی به سازمان نهضت سوادآموزی ارسال می‌شود .

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در پایان خاطر نشان کرد: این مسابقه به صورت متمرکز سراسری و در قالب آزمون چند گزینه‌ای برگزار می شود که برای اجرای آن از گروههای بهبود کیفیت و شورای معاونین شهرستانها خواسته ایم تا برنامه ریزی لازم برای توجیه عوامل، توزیع به موقع کتاب ها، آموزش محتوای مسابقه در ساعات آموزش در بین سوادآموزان دوره انتقال و تشویق سوادآموزان و خانواده های آنان ، نهایت تلاش خود را به کار بندند.

شایان ذکر است که به نفرات برتر انتخاب شده، از سوی هئیت داوران در سطوح مختلف هدایا و جوایزی اهدا می‌گردد.

به اشتراک بگذارید :