3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ ۰۹:۱۰:۴۶
کد مطلب:  1709193
در پویش ملی مشق احسان آذربایجان شرقی؛
آل هاشم: وظیفه اصلی آموزش و پرورش تربیت دانش آموزان است

ظهر روز چهارشنبه 7 مهر ماه پویش ملی مشق احسان با حضور نماینده ولی فقیه در استان و مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی در مصلی امام خمینی (ره) تبریز برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، آیت الله محمدعلی دکتر آل هاشم در این برنامه گفت: یکی از ویژگی های بسیار خوب این مراسم استفاده از نیروهای جوان است. درست است که این برنامه به بسیج دانش آموزی اختصاص دارد ولی باید از ظرفیت این جوانان در دیگر مباحث نیز استفاده نمود.

محمد علی آل هاشم ادامه داد: اتفاقات بزرگ و فرخنده ای در ستاد اجرایی حضرت امام( ره ) افتاده است و در اتفاقات مختلف از جمله سیل، زلزله، آتش سوزی و حتی واکسیناسیون پیشتاز بوده‌اند.

وی در ارتباط با کمک به دانش آموزان بی بضاعت که با همکاری آموزش و پرورش و بسیج دانش آموزی روی داده است افزود: در دستگاه آموزش و پرورش تنها نباید به معیشت دانش آموزان توجه کرد بلکه وظیفه اصلی آموزش و پرورش تربیت دانش آموزان است و در این رابطه باید به ارزش های اسلامی بسیار توجه کرد.

وی افزود: همراهی و اقدام شایسته هر ساله ستاد اجرایی حضرت امام رضوان الله علیه امری بسیار عالی است که لوازم و نوشت افزار مورد نیاز دانش آموزان را با حفظ تکریم آنها به دستشان می‌رساند.

نماینده ولی فقیه در استان خاطر نشان کرد: نباید در دوران ابتدایی دختران ما به بهانه اینکه بالغ نیستند به حال خود رها شوند بلکه باید معلمین نسبت به مسئله حجاب از همین سنین توجه کنند.

وی افزود: دوران ابتدایی دوره ای مهم از زندگی است؛ درست است دختران ما در سن ۷سالگی نیازی به حجاب ندارند ولی باید از همین سنین پرورش یابند تا در هنگام رسیدن به سن تکلیف خود را ملزم به رعایت حجاب بدانند.

آل هاشم با توجه به اینکه وظیفه آموزش و پرورش تربیت فرزندان این کشور به شیوه اسلامی است تشریح کرد: در دوران مهد کودک بچه ها باید با صوت های با ارزشی همچون صوت قرآن آموزش یابند به همین جهت باید نظارت بر مهد کودک‌ها بیشتر باشد و در این راستا به رفتار های مربیان نیز توجه شود که چه چیزی به کودکان می‌آموزند.

وی افزود: آموزش و پرورش در این مقطع حساس کرونایی وظیفه بسیار سنگینی دارد و باید به مسئله بهداشت دانش آموزان بیشتر از هرچیزی توجه شود و تا رفع کامل این بیماری موضوع سلامتی دانش آموزان بسیار حائز اهمیت است.

امام جمعه تبریز ادامه داد: در استان ما در سال های متوالی دانش آموزان رتبه های تک رقمی کنکور را کسب کردند و این افتخار و دست‌آورد بزرگی برای استان است.

وی همچنین اشاره کرد: آموزش و پرورش باید به مربی های خود توجه داشته باشد تا آنها نیز دانش آموزان را تشویق کنند، ارتقا و پرورش دهند؛ چرا که دانش آموزی که در کودکی درست تربیت یابد تا آخر موفق خواهد بود.

محمد علی آل هاشم شرح داد: دبستان دوران حساسی است و به همین جهت باید برای معلمین پایه های ابتدایی تشویق خاص و احترام خاص برخورد شود تا آنها نیز فرزندان این سرزمین را به شیوه های خاص تربیت کنند.

وی افزود: بسیج باید در آموزش و پرورش تقویت یابد چرا که بسیج عزیزدل و نورچشم این مردم است چه دانش آموزان بسیجی که در دوران دفاع مقدس شهید شدند بنابراین بسیج یکی از مهم ترین نهاد های آموزش و پرورش است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش باید تشکلات پرورشی خود را ارتقا دهد و تقویت کند برای این امر باید از قشر فداکار، ایثارگر و فرهیخته معلمان استفاده کرد چرا که هرکس که دارای حسن و جایگاهی است از زیر دست معلمین عزیز عبور یافته است.

وی به مقام شامخ معلم اشاره و ادامه داد: تنها نباید در روز معلم از معلمین تجلیل کرد بلکه باید همیشه از زحمات آنها قدردانی نمود و ارزش آنها را حفظ کرد.

آل هاشم با اشاره به کمک های همه جانبه خیرین گفت: نشان دادن این بسته ها برای ایجاد انگیزه در دیگر نفرات است چرا که بدون همکاری مردم و خیرین دولت به تنهایی نمی‌توانست از پس این مقدار از مشکلات بر بیاید./عباسی بیشک

 

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

 

به اشتراک بگذارید :