28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ ۰۷:۵۶:۴۵
کد مطلب:  1709023
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین:
856 میلیون تومان تجهیزات آموزشی به مدارس مناطق محروم استان قزوین ارسال شد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی؛ حسنعلی اصغری مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین اظهار داشت: در راستای توزیع عدالت آموزشی بیش از 856 میلیون تومان تجهیزات آموزشی برای استفاده در مدارس مناطق محروم استان قزوین ارسال شد.

حسنعلی اصغری در این جلسه اظهارداشت: با محدودیت های اعتباری که در آموزش و پرورش وجود دارد برای تامین نیازها به کمک نهادها و سازمان ها و خیرین هم نیازمندیم تا کارها شتاب گیرد.

وی اضافه کرد: باید بتوانیم همه دستگاه ها را پای کار بیاوریم و دست اندرکاران احساس مسئولیت بیشتری کنند و کمک ما باشند تا برنامه ها را عملیاتی کنیم.

اجرای سند تحول در آموزش و پرورش موجب تربیت متوازن دانش آموزان می شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین تصریح کرد: برای این که کسی از تحصیل عقب نماند باید بتوانیم امکانات آموزشی مناسب را در همه مدارس و مناطق تامین کنیم در غیر این صورت با آسیب های جدی مواجه می شویم.

اصغری گفت: خانم بیدخام مدیرکل امور اجتماعی استانداری و آقای فولیان معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری در اجرای طرح نماد و حوزه کاهش آسیب های اجتماعی همکاری خوبی با آموزش و پرورش داشتند که انتظار داریم تداوم یابد.

وی گفت: در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی همکاری دستگاه ها بهتر شده که بیانگر پیگیری مناسب است و باور داریم که در این دوران حساس که سرنوشت آینده یک نوجوان شکل می گیرد اگر مداخلات ما به هنگام باشد و درست صورت گیرد قابل درمان است و اگر تاخیر کنیم و بیماری مزمن شود دیگر شاید علاج نشود.

اصغری اظهارداشت: باید تاب آوری جامعه را بالا ببریم و اگر تشخیص ندهیم اولویت دانش آموزان چیست به نتیجه نمی رسیم لذا باید اولویت های مقطع ابتدایی، متوسطه و راهنمایی را بدانیم تا تحلیل درست ارائه کنیم.

وی یادآورشد: باید بتوانیم مهارت های زندیگی دانش آموزان را بالا ببریم و در کنار دانش برای تغییر نگرش و رفتار آینده سازان هم همت کنیم.

اصغری اضافه کرد: تاب آوری از موضوعات مهمی است که برای تحقق آن باید برنامه داشته باشیم و با آموزش های مهارتی برای تقویت عزت نفس، اعتماد به نفس اقدام کنیم.

وی اظهارداشت: یک مدرسه خوب حتما باید امکانات مناسب هم داشته باشد که در این راستا در این مرحله از محل اعتبارات تملکی سازمان اجتماعی کشور بیش از 856 میلیون تومان تجهیزات آموزشی در مدارس مناطق محروم استان توزیع می شود.

در ادامه تجهیزات آموزشی شامل میز و صندلی، آبسردکن، پرینتر، دستگاه کپی، چمن مصنوعی، کمد آزمایشگاه، کتابخانه،صندلی گردان به ارزش 856 میلیون تومان که از محل اعتبارات تملک سازمان اجتماعی کشور تامین شده، برای 12 مدرسه در 4 منطقه محروم استان ارسال شد.

به اشتراک بگذارید :