2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ ۱۴:۵۱:۲۲
کد مطلب:  1708455
رییس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور:
۲۱ هزار نقاشی، برای «مشارکت در مدرسه‌سازی» دریافت شده است

رییس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور با بیان این که «پویش به رنگ مدرسه» با استقبال خوبی از سوی دانش‌آموزان مناطق مختلف کشور رو‌ به رو شده است، گفت تاکنون ۲۱ هزار دانش آموز با ارسال نقاشی‌های خود در این پویش و امر مدرسه‌سازی مشارکت کرده اند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، ناصر قفلی؛ با بیان این که مشارکت کودکان و نوجوانان در عرصه مدرسه‌سازی بسیار ارزشمند است، اظهارکرد: پویش «به رنگ مدرسه» در راستای طرح تحولی آجر به آجر از 15 شهریورماه در سراسر کشور آغاز شده است و تاکنون بیش از 21 هزار دانش‌آموز با ارسال نقاشی‌های خود در امر مدرسه‌سازی مشارکت داشته‌اند.

وی با تأکید بر این که پویش ملی «به رنگ مدرسه» با هدف آشنایی کودکان و نوجوانان با مفاهیم مشارکت، نوع‌دوستی و همچنین افزایش آگاهی خانواده‌ها نسبت به موضوع مدرسه‌سازی در حال اجرا است، افزود: این پویش تا 13 آبان 1400 و روز دانش‌آموز ادامه خواهد داشت.

رییس جامعه خیّرین مدرسه‌ساز کشور اجرای پویش به رنگ مدرسه را ذیل طرح تحولی «آجر به آجر» در راستای توسعه مشارکت‌های مردمی عنوان کرد و گفت: در طی یک سال گذشته با اجرای پویش‌های «مهر را با محرم آغاز کنیم»، «من مادرم؛ بچه‌های ایران فرزند من» و «آجرهای مهربانی» افزون بر یک میلیون و 100 هزار نفر از هموطنان نیکوکارمان، معادل هشت میلیارد تومان در مدرسه‌سازی مشارکت کرده اند.

قفلی، تصریح کرد: بیشترین مشارکت را دانش‌آموزان ابتدایی 7 تا 12 سال داشته‌اند و خوزستانی‌ها همچنان پیشتاز در اجرای این پویش هستند.

گفتنی است؛ دانش‌آموزان و کودکان علاقه‌مند می‌توانند تصویر نقاشی خود را با موضوع «مدرسه دوست داشتنی من» در سامانه https://ajorbajor.ir/ بارگذاری کنند که ضمن اهدای هدایایی به بهترین نقاشی‌های دانش‌آموزان، در انتهای پویش، حامی مالی این طرح به ازای هر نقاشی معادل یک آجر را به مدرسه‌سازی اختصاص می‌دهد.

 

به اشتراک بگذارید :