20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ ۱۴:۲۱:۴۲
کد مطلب:  1708401
شور عاطفه ها در مدارس گیلان

در آغازین روزهای سال تحصیلی جدید دانش آموزان گیلانی با مهر و عاطفه خود بار دیگر با مشق محبت به کمک دانش آموزان نیازمند شتافتند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، پویش شور عاطفه ها که از 20 شهریور ماه آغاز شده بود امروز در 7 مهر به ایستگاه پایانی رسید. معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان گیلان در مراسم نمادین شور عاطفه ها با اشاره به تأکیدات دین مبین اسلام به رأفت و مهربانی نسبت به هم نوع اظهار داشت: دانش آموزان در سنینی هستند که با دل های پاک خود می توانند از همه به ویژه از هم سن و سال های خود دستگیری کنند. جمیل عباسی غریب با قرائت اشعاری از شاعران بزرگ کشورمان خاطرنشان کرد: در ادبیات کهن ایران زمین بر توجه و پشتیبانی از نیازمندان تأکید شده است. وی در ادامه کمک به نیازمندان را نسبت حسنه ای دانست که صرفاً متعلق به کشورمان نیست بلکه در بسیاری از کشورهای توسعه یافته و ثروتمند هم مردم با نگاه مسئولانه خود به دیگران کمک می کنند. معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به کافی نبودن اعتبارات دولتی در کمک به دانش آموزان کم بضاعت خاطرنشان کرد: تشکیل گروه های مردم نهاد ، مشارکت خانواده ها و به ویژه دانش آموزان در تحکیم محبت بین همنوع و ریشه کنی محرومیت ها موثر است.

جهانگیری معاون کمیته امداد استان گیلان نیز در این گفت: 20 هزار دانش آموز استانی زیرپوشش کمیته امداد هستند و تا کنون 5 / 6 میلیارد تومان در جشن عاطفه ها از محل کمک های مردمی جمع آوری شده است .  

      

 

به اشتراک بگذارید :